Cestovní doklad

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

Cestovní doklad

Příspěvekod misamac » stř říj 27, 2010 15:11

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, máte li někdo zkušenosti s tím, jakým způsobem byly vydávány cestovní doklady v Rakousku-Uhersku, jedná se zhruba o přelom 19. a 20 století.Byly zde již používány fotografie? Potřeboval bych totiž někde sehnat fotografii mého praděda, který zemřel v roce 1913 - navíc v Poznani.Prohledal jsem fotografie po celém příbuzenstvu, ale bohužel, bez kladného výsledku.Navíc s prababičkou měli svatbu 1.1.1900 :) ve Vídni ,ale bohužel se nedochovala ani svatební fotografie.Myslíte,že je možné jeho podobu ještě někde dohledat po takové době? A popřípadě kde - máte někdo podobnou zkušenost? Díky Michal, Olomouc
misamac
 
Příspěvky: 53
Registrován: pon srp 20, 2007 19:56

Příspěvekod Věra Mátlová » pon lis 01, 2010 19:37

Asi před rokem jsem měla podobný dotaz na tomto fóru a dostala jsem od ANOLI následující odpověď: Zkuste navštívit příslušný okresní archiv a půjčte si elenchy. Vydávání pasů dříve vyřizovaly okresní úřady. Úředníci zapisovali úkony s tím spojené do jednacích protokolů a zároveň zápisy označovali číslem, podle druhu úkonu od 1 do 12. Pasová agenda, matriční doklady, domovské listy byly obvykle vedeny pod číslem 4 - osobní záležitosti občanů. V elenchu jsou u jména uvedena čísla jednací (někdy lomeno rokem). Podle tohoto čisla a roku se dá potom vyhledat v jednacím protokolu konkrétní zápis
kozulena
Uživatelský avatar
Věra Mátlová
 
Příspěvky: 1913
Registrován: úte kvě 12, 2009 8:04
Bydliště: Říčany


Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků