Ceny

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

Ceny

Příspěvekod Paca » pon říj 25, 2010 19:38

Chci se zeptat kolik se platí v archivech a na matrikách?Nejsou to nějaké nehorázné peníze?Moje matka mě straši že její známa platila moc pěněz za to :)
Uživatelský avatar
Paca
 
Příspěvky: 189
Registrován: čtv říj 21, 2010 18:07
Bydliště: Kutná Hora
Oblast pátrání: Kolínsko,Jičínsko,Třeboňsko

Re: Ceny

Příspěvekod Rooka » pon říj 25, 2010 21:47

Paca píše:Chci se zeptat kolik se platí v archivech a na matrikách?Nejsou to nějaké nehorázné peníze?Moje matka mě straši že její známa platila moc pěněz za to :)

..........................................................................................................
Ahoj mno záleží na ochotě některych ouřednic někdy nemusíš zaplatit nic a někdy ano jinak zrovna dneska jsem měl kliknu na jedne části PH tam mě paní vyšla ve všem vstříc a když jsem se ptal co jsem dlužnej takže nic, bylo mě to blbý, jelikož jsem se dozvděl uplně všecho, i kam se stěhovali na 2 adresy, tak jsem zaběhl koupit bomboněru. Pravý opak jsem měl na Praze 3, nepříjemna furie, prej že mi nemuže poskytnout udaje vč. adresy mého dědy, umrtí ani kam se přestěhovali, ktery by měl bydlet někde na Praze 3, že prej že by mohla zažádat pouze příma linie a to je matka jako dcera, a já naní jak to je možný ja jako přímej příbuznej vnuk mám teže práva, aby mě byli poskytnuty určita data, byl jsem neodmyslitelně vyhozen... což jsem si nenechal libit a podal stížnost na její osobu její nadřízene a hned se věci obratily k lepšímu i když si myslím že ten udaj v pc našla ale prohlasila, že ta osoba tam nezemřela ani prababička ani děda.... nemám sní dobre zkušenosti a plati chtěla za 2 osoby 100Kč na jedne A4 fakt biokracie jak prase
Rooka
 
Příspěvky: 360
Registrován: pát čer 18, 2010 15:22
Oblast pátrání: z Otcovi strany:
Benešovsko - Myslíč Bedrč Jírovice Postupice,
Kolínsko - Příšimasy Škvorec Uhřiněves, Uvaly
Praha - Strašnice Košíře Vršovice Nusle Žižkov Vinohrady

Příspěvekod ozana » úte říj 26, 2010 6:40

v archivech nic, na matrikách snad 20Kč, za kopii(výpis) nevím - můžete si to ofotit sám zadarmo.

Nárok podle zákona viz
http://genealogie.phorum.cz/viewtopic.php?t=1770
Uživatelský avatar
ozana
 
Příspěvky: 5763
Registrován: úte kvě 12, 2009 6:01
Bydliště: Petřvald
Oblast pátrání: Slezsko, Petřvald okr.Karviná, Šenov

Příspěvekod bursica.d » úte říj 26, 2010 9:22

V Brně na matrice jsem zaplatila za vydání duplikátu starého rodného listu 100,- Kč.
Uživatelský avatar
bursica.d
 
Příspěvky: 525
Registrován: pát čer 27, 2008 16:16

Příspěvekod Ivana » úte říj 26, 2010 12:08

Za vydání rodného listu bratra dědy jsem dala 100,- a musela dokázat, že jsem potomek a za ofocení přímo z matriky jsem dala 30,- za jednu stranu.
Ivana
 
Příspěvky: 206
Registrován: pon říj 26, 2009 9:30

poplatky na matričním úřadu

Příspěvekod kalvera » čtv říj 28, 2010 8:29

Dobrý den,
přečetla jsem si diskusi a jen několik poznámek. Matriční úřad vybírá správní poplatky a je to závislé od toho jak formulujete svoji žádost. Všechny správní poplatky jsou uvedeny v zákoně o správních poplatcích č. 634/2004 Sb.
Chcete-li duplikát rodného listu, oddacího listu, úmrtního listu - tak to je za 100,- Kč a dělá se to běžně s tím matrikářka zřejmě problém mít nebude.
V případě, že chcete na zápis nahlédnout tak to už běžné není, to by Vám mělo být umožněno za 20,- Kč za jeden zápis a je jedno jestli si to opíšete nebo ofotíte - opsání a vlastní ofocení byste již platit neměli.
Jiná věc je pokud byste požadovali Vydání stejnopisu, opisu, kopie, fotokopie nebo výpisu z úředních spisů, ze soukromých spisů v úřední úschově, z rejstříků, z registrů, z knih, ze záznamů, z evidencí, z listin nebo z dalšího písemného a obrazového materiálu, popřípadě sdělení o negativním nálezu (tzn. že by to dělala přímo paní matrikářka) to je za 50,- Kč a je-li pořízena kopie na kopírovacím stroji tak 15,- Kč za každou i započatou stránku.

Přeji hezký den všem
Kalousová
Kalousová
vekal@seznam.cz
kalvera
 
Příspěvky: 77
Registrován: sob srp 08, 2009 20:41


Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků