Jak zjistit?

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

Jak zjistit?

Příspěvekod Paca » pát říj 22, 2010 18:45

Ahoj Chtěl bych se zeptat vim jen o babičce kdy se narodila a kde.Tak se chci zeptat jestli mi tohle stači abych mohl jit dál? doklady byly ztraceny.díky za odpovědi
Uživatelský avatar
Paca
 
Příspěvky: 189
Registrován: čtv říj 21, 2010 18:07
Bydliště: Kutná Hora
Oblast pátrání: Kolínsko,Jičínsko,Třeboňsko

Příspěvekod ozana » pát říj 22, 2010 20:57

Jasně, buď ještě na matrice městského úřadu nebo už v archivu najdete zápis o jejím narození a zjistíte jména rodičů a pak hledáte dál...
Uživatelský avatar
ozana
 
Příspěvky: 5763
Registrován: úte kvě 12, 2009 6:01
Bydliště: Petřvald
Oblast pátrání: Slezsko, Petřvald okr.Karviná, Šenov

!

Příspěvekod Paca » pát říj 22, 2010 22:42

díky
Uživatelský avatar
Paca
 
Příspěvky: 189
Registrován: čtv říj 21, 2010 18:07
Bydliště: Kutná Hora
Oblast pátrání: Kolínsko,Jičínsko,Třeboňsko

Příspěvekod Rozina » sob říj 23, 2010 8:43

Až půjdete na matriku (pokud jsou ještě na obecním úřadu) doporučuji vzít sebou doklady prokazující, že jste přímý potomek (rodný list, případně oddací listy, úmrtní listy apod.) jinak vám to nenechají ofotit.
Uživatelský avatar
Rozina
 
Příspěvky: 485
Registrován: pon črc 31, 2006 11:17
Bydliště: Opočno

Příspěvekod terminal » sob říj 23, 2010 9:10

Asi záleží na matrikářce. Mě se stalo, že vůbec nechtěla po mne prokazovat, že jsem potomek, byla velmi ochotná se mi věnovat a nosila mi další a další matriky, ale zase mi nedovolila nic ofotit. V tu chvíli já se s ní nedohadoval. Byl jsem rád, že mi byla nápomocna.
Uživatelský avatar
terminal
 
Příspěvky: 370
Registrován: čtv kvě 13, 2010 21:10
Bydliště: Most

Příspěvekod Milan » sob říj 23, 2010 20:06

Ano, záleží na matrikářce, po mě také na jedné matrice chtěli doklad, že jsem potomkem, ale pokud se jmenoval jinak, tak je to problém a to byl zápis z roku 1916, ale měl jsem vždycky štěstí, že jsem je prostě ukecal. No a na jiný matrice mě daly všechny knihy k přečtení a nic po mě nechtěli, takže skutečně záleží na tom, na koho narazíte.
Milan
 
Příspěvky: 31
Registrován: čtv led 18, 2007 16:59

Příspěvekod Rooka » sob říj 23, 2010 20:49

Ahoj také jsem se z ochotou určitych matrikařek sešel například v České Skalici sice za maly poplatek (20kč) nechala mě do matriky nahlednout aj dokonce ofotit viz Otomar Švorc bhž zrovna se stalo že muj zapis v tej knize napsal nějaky farař kteremu došla napln v peru, ae třeba v Praze tam jsem narazil na biokraci, že prej nemohou poskytovat udaje pokud se nejedna o mojí osobu u jinych osob se nechytam i když jsou "prpra) davno pohřbení
Rooka
 
Příspěvky: 360
Registrován: pát čer 18, 2010 15:22
Oblast pátrání: z Otcovi strany:
Benešovsko - Myslíč Bedrč Jírovice Postupice,
Kolínsko - Příšimasy Škvorec Uhřiněves, Uvaly
Praha - Strašnice Košíře Vršovice Nusle Žižkov Vinohrady


Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků