Křestní jména v matrikách

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

Křestní jména v matrikách

Příspěvekod Olina » čtv led 29, 2015 11:05

Mám dotaz týkající se křestních jmen v matrikách. U dvou dětí jsem našla jiná křestní jména v matrice narození a úmrtí. Konkrétně se jedná o Josefu, která je zapsána v matrice narození, ale v matrice úmrtí je zapsána jako Žofie. Umřela jako měsíční miminko. A další je Adalbertus, který je zapsán v matrice narození a jako Vojtěch v matrice zemřelých. Ten zemřel ve dvou letech. Souhlasí mi číslo popisné domu, i když to vypadá, že tam bydlela širší rodina, ale jména rodičů také souhlasí. Jsem z toho trochu zmatená, jestli jsem dohledala správné zápisy. Je to možné, aby došlo k takové záměně jmen?
A ještě bych připojila dotaz, zda je možné, že je osoba, která má v matrice narození uvedená dvě jména, byla v dalších matrikách zapisována druhým křestním jménem. Konkrétně Jiří Martin zapsaný v matrice narození je v matrice sňatků a u dětí jako otec uveden jako Martin. Moc děkuji za odpověď.
Olina
 
Příspěvky: 27
Registrován: stř zář 03, 2014 12:40

Re: Křestní jména v matrikách

Příspěvekod ozana » čtv led 29, 2015 11:49

Adalbert = Vojtěch
Ožana neznamená ženu, přestože to kdysi velmi dávno bylo ženské křestní jméno
Uživatelský avatar
ozana
 
Příspěvky: 5764
Registrován: úte kvě 12, 2009 6:01
Bydliště: Petřvald
Oblast pátrání: Slezsko, Petřvald okr.Karviná, Šenov

Re: Křestní jména v matrikách

Příspěvekod Zora » čtv led 29, 2015 12:19

dvě křestní jména při narození, ano, často se pak v dalších zápisech objevuje pouze jedno, častěji tedy to první, ale i varianta - pouze druhé jméno - se vyskytuje

Josefa - nenapadá mě jiná podoba nebo překlad
Žofie - zde velice často také Sofie, Sophie.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29154
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Křestní jména v matrikách

Příspěvekod Olina » čtv led 29, 2015 13:01

Moc děkuji za odpovědi.
Olina
 
Příspěvky: 27
Registrován: stř zář 03, 2014 12:40


Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 39 návštevníků