Víra

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

Víra

Příspěvekod terminal » sob říj 09, 2010 18:58

Dobrý den, nemohu se dopátrat svatby (a ostatně i úmrtí) mého předka. Ženil se asi v rodišti své maželky (Zdislavice) kde mám však k dispozici pouze matriky evangelické církve (v digi archivu Třeboň). V matrikách jsem i stejné jméno jako měla rodné manželka mého předka našel. Můj předek se narodil jako katolík a stejně tak i jejich všechny děti. Jak to s vírou na začátku 19. století bylo? Mohl si katolík vzít evangeličku? Nebo nemohlo se stát, že by se ženil v evangelickém kostele? Děkuji
Uživatelský avatar
terminal
 
Příspěvky: 370
Registrován: čtv kvě 13, 2010 21:10
Bydliště: Most

Sňatek katolíka a evangeličky

Příspěvekod Osip » ned říj 10, 2010 6:06

Dobrý den.
Sňatek mohl být uzavřen za určitých podmínek a musel být udělen dispens od biskupa. To platí pro sňatek v katolickém kostele. Jak je to u evangelíků,to nevím.
Osip
 
Příspěvky: 20
Registrován: ned led 03, 2010 13:19

Příspěvekod Ivana » pon říj 11, 2010 13:45

Dobrý den,
a nejedná se o Zdislavice v okrese Benešov? Matriky této vesnice jsou uloženy v archivu v Praze.
Ivana
 
Příspěvky: 206
Registrován: pon říj 26, 2009 9:30

Příspěvekod terminal » pon říj 11, 2010 16:18

To ne. Rodiče mého předka (Františka Wrány) se brali 5.2.1793 v Čejově. Jeho žena (roz.Partl) pocházela ze Zdislavic. A nemohu se dopátrat ani jejich svatby, ani jejich úmrtí. Tak mne napadlo právě, jestli tam není nějaký háček ve víře. Wránovi byli všichni katolíci a v evangelických matrikách ze Zdislavic jméno Partl nacházím...
Uživatelský avatar
terminal
 
Příspěvky: 370
Registrován: čtv kvě 13, 2010 21:10
Bydliště: Most


Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 36 návštevníků