Možný příbuzenský vztah ???

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

Možný příbuzenský vztah ???

Příspěvekod Jacob » pon led 05, 2015 22:34

Dobrý večer, potřeboval bych poradit. Skládám rodokmen mojí rodiny (Ondráček) a v jedné matrice jsem narazil na věc, kterou si neumím vysvětlit.

Na obrázku číslo 1. se ve Valtínově č.8 narodila holčička. Důležité pro mě je: otec Jan Ondráček Valtínov č.8 syn Matěje Ondráčka Valtínov č.8 a matky Marie rodem Ostrovské. Toto spojení je v pořádku. je to přímá linie od prababičky mého dědečka. (Taky dcera Jana Ondráčka Valtínov č.8 )

1.jpg


Na obrázku číslo 2. Jde o narození chlapečka Ondráčka, ale Valtínov č.56. otec Jan Ondráček (stejně jako u obrázku č.1.) Valtínov č.56 (rozdíl od č.1). Jan Ondráček je zde také synem Matěje Ondráčka,ale zase Valtínov č.56 a matky Kateřiny rozené Kovářové.

2.jpg


Můj problém: jména otců těch dětí jsou stejná Jan Ondráček. Jména jejich otců jsou stejná Matěj Ondráček, ale jména matek jsou odlišná takže to nemůžou být stejné osoby. + Matěj Ondráček Valtínov číslo 8 je na obrázku číslo 2 kmotrem. Chci se zeptat co to může být za příbuzenský vztah pokud jdu někomu jako kmotr a je možné, aby v jedné vesnici byli 2 různí Matějové Ondráčkové a měli syny, kteří se jmenují stejně Janové Ondráčkové ? Zajímal by mě příbuzenský vztah těchto otců Matějů. V jiném záznamu jsem bohužel ještě nenašel spojitost mezi nimi.
Jacob
 
Příspěvky: 4
Registrován: sob led 03, 2015 12:20

Re: Možný příbuzenský vztah ???

Příspěvekod Branwen » pon led 05, 2015 22:43

Tak nejblíž bratranci, popř. mohou být o generaci posunutí, tedy strýc a synovec. To zjistíte, když půjdete v obou liniích do minulosti.
Uživatelský avatar
Branwen
 
Příspěvky: 626
Registrován: sob črc 26, 2014 16:06
Oblast pátrání: Telč, Třešť, Brtnice, Bohdalov, Žďár n. S.


Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků