Co je na fotografii?

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

Re: Co je na fotografii?

Příspěvekod janrichtercz » úte pro 30, 2014 23:14

Dagmar, ale já jsem taky názoru, že se jedná o paruku :) Odkaz jsem poslal jako odpověď na otázku od "terminal" na lokální ztrátu pigmentu :)
TY

Nejvíce mne zajímají tato příjmení: Eret, Essenthier, Pešička, Pešík, Koudele, Janouškovec, Široký, Bebr, Tumowetz.
Uživatelský avatar
janrichtercz
 
Příspěvky: 209
Registrován: sob pro 20, 2014 18:22
Oblast pátrání: Kralovice, Pláně, Štichovice (Plzeň-sever), Křečov, Manětín, Korejtka...

Re: Co je na fotografii?

Příspěvekod Dagmar8 » stř pro 31, 2014 9:30

tak to se omlouvám, přečetla jsem si to teď znovu - nějak jsem v tom zápalu přehlédla.Pěkný den!
ty Dáša
Uživatelský avatar
Dagmar8
 
Příspěvky: 1108
Registrován: pát pro 13, 2013 14:37
Bydliště: Hradec Králové
Oblast pátrání: Slavkov u Brna, Vyškov, Humpolec, Jiřice a okolí, Hradec Králové, Praha, Pardubice, Rokytno,

Re: Co je na fotografii?

Příspěvekod kosatka » stř pro 31, 2014 13:07

Přikláním se k názoru, že se jedná o paruku. Paní mi připadá, štíhlá, ale řekla bych, že na krku se ji rýsuje struma (vole), je možné, že trpěla zánětem štítné žlázy. Od toho únava a tmavé kruhy kolem očí a hned vypadá starší a přísnější, k tomu patří hormonální změny, následek mohou být řídké a brzy šedivé vlasy.
kosatka
 
Příspěvky: 3
Registrován: úte pro 29, 2009 21:08
Bydliště: Olomouc

Re: Co je na fotografii?

Příspěvekod Zora » stř pro 31, 2014 13:11

Vypadávání vlasů je jedním z projevů poruch štítné žlázy. Z
http://nemoci.vitalion.cz/hypotyreoza/
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29225
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Co je na fotografii?

Příspěvekod sanssouci » stř pro 31, 2014 14:26

Když se podívám na tu neupravenou fotku, tak si nemůžu představit, že by se nějaká žena tak učesala. Je to určitě paruka, která jí nesedí. Můžu si také představit, že má krátké a šedivé vlasy. Chtěla se ukázat mladší.
sanssouci
 
Příspěvky: 1806
Registrován: stř srp 08, 2012 7:39

Re: Co je na fotografii?

Příspěvekod Zora » stř pro 31, 2014 14:40

Spíš bych nesouhlasila, to v té době naprosto nebylo zvykem, pokud paruka, tak velice pravděpodobně pouze ze zdravotních (estetických) důvodů. Podle šatů nepatřila do vyšší společnosti a nechat se fotit v neučesané paruce by pro krásu nemělo smysl. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29225
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Předchozí

Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google Adsense [Bot] a 15 návštevníků