Žákovice, okr. Přerov - kde hledat matriky?

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

Žákovice, okr. Přerov - kde hledat matriky?

Příspěvekod artepa » ned zář 12, 2010 18:36

Dobrý večer,
dokázal by mi někdo, prosím, poradit, kde, pod kterou farou hledat matriky pro obec Žákovice?
Pod farou Soběchleby jsou pouze do roku cca 1782. Že by ještě byly na matričním úřadě?
Jedná se mi přibližně o 40. léta 19. stol. Kdy by měl být v Žákovicích mlynář Karel Moučka.
Díky za tipy
artepa
 
Příspěvky: 1271
Registrován: pát srp 25, 2006 15:13
Oblast pátrání: Podřipsko, Praha, Hranice na Moravě, Klobouky u Brna, Štarnov, Štěpánov, Velké Karlovice

Příspěvekod namor » pon zář 13, 2010 12:22

Gundacker uvádí pouze počátek vedení matrik a to v Blažicích od 1784 a nebo v Soběchlebech od 1718.
Pokud ještě nejsou matriky v archivu, je pravděpodobné, že jsou ještě na matričním úřadu příslušné správní obce. Není to nic neobvyklého, např. u obce Vidov u Českých Budějovic začíná matrika NOZ v roce 1784 a končí 1920, takže na toto období mohu ještě 10 let zapomenout.
Uživatelský avatar
namor
 
Příspěvky: 517
Registrován: sob srp 12, 2006 17:33
Bydliště: Praha

Příspěvekod artepa » pon zář 13, 2010 19:07

U evang. matrik jsem zvyklá, že od roku cca 1890 jsou na úřadu.
Ale tady chybí víc jak 100 let. Konečně jsem našla pod který matriční úřad Žákovice patří. Napíšu tam, snad mi odpoví. Naštěstí pro mě to není jedno město, ze kterého mi depsali, že nejsem vnučka, tak mi nic neřeknou. Byť jsem chtěla zjistit úmrtí před více než 30 lety
artepa
 
Příspěvky: 1271
Registrován: pát srp 25, 2006 15:13
Oblast pátrání: Podřipsko, Praha, Hranice na Moravě, Klobouky u Brna, Štarnov, Štěpánov, Velké Karlovice


Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků