kde hledat narození?

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

kde hledat narození?

Příspěvekod Ivon » pon pro 15, 2014 15:16

Prosím o radu.
Mám předka Jana Steklého a hledám záznam jeho narození. Podle záznamu úmrtí a záznamu sňatku by se měl narodit v roce 1807. Žil v Olešnici, ale tam záznam není. Jeho otec pocházel také z Olešnice, ale jako šafář pracoval ve dvoře Lhoteckém a později v Hradišťku. Matka byla z Velkých Výklek. Ve Výklekách také záznam není. Hledala jsem i v Hradišťku (I i II). Nevíte, co by to mohlo být za Lhotu? Myslela jsem buď Uhlířská nebo Jestřabí. Ani zde záznam není. Samozřejmě jsem hledala i pár let před a po roku 1807. Jsem v koncích.
Potom také bych se chtěla zeptat, jestli je možné někde v Zámrsku najít matriky Olešnice před pol. 18. století. Pod farností Chlumec nad Cidlinou nejsou.
Díky.
Ivon
 
Příspěvky: 350
Registrován: čtv zář 25, 2014 13:20
Oblast pátrání: Střední Čechy - Kolín, Velký Osek, Petrovice, Veltruby, Kanín, Jestřabí Lhota, Opatovice, Ohaře, Nová Ves I.

Re: kde hledat narození?

Příspěvekod Paca » pon pro 15, 2014 19:00

Matriky Olešnice jsou uloženy v Praze :) jestly teda máte na mysli ty u Chlumce nad Cidlinou
Naposledy upravil Paca dne pon pro 15, 2014 20:01, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Paca
 
Příspěvky: 189
Registrován: čtv říj 21, 2010 18:07
Bydliště: Kutná Hora
Oblast pátrání: Kolínsko,Jičínsko,Třeboňsko

Re: kde hledat narození?

Příspěvekod Zora » pon pro 15, 2014 19:07

je dobré menší obce přesněji specifikovat. Olešnic udává mapy.cz asi 10. Na dotaz Lhotecký dvůr Vám vyjede na googlu více než 10 možností, zkuste si to nějak zkombinovat, třeba se dopídíte.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29154
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: kde hledat narození?

Příspěvekod Ivon » pon pro 15, 2014 22:16

Myslela jsem Olešnici u Chlumce. Ale právě matriky po roce 1784 jsou v Zámrsku. Tak jakto, že jsou uložené v Praze? Přesně tam stojí Jan Steklý - šafář na dvoře Lhoteckém. Takže předpokládám, že dvůr není název.
Ivon
 
Příspěvky: 350
Registrován: čtv zář 25, 2014 13:20
Oblast pátrání: Střední Čechy - Kolín, Velký Osek, Petrovice, Veltruby, Kanín, Jestřabí Lhota, Opatovice, Ohaře, Nová Ves I.

Re: kde hledat narození?

Příspěvekod Paca » pon pro 15, 2014 22:40

Tak se omlouvám,máte pravdu v Praze jsou z 19.století a v Zámrsku jsou pod 19.století ano jsou tam digitalizované.No v okolí jsou dvě Lhoty jak jste se již zmiňovala.
Uživatelský avatar
Paca
 
Příspěvky: 189
Registrován: čtv říj 21, 2010 18:07
Bydliště: Kutná Hora
Oblast pátrání: Kolínsko,Jičínsko,Třeboňsko

Re: kde hledat narození?

Příspěvekod Zora » pon pro 15, 2014 22:47

Klidně to Lhotecký dvůr může být, dříve se moc na velká písmena nedrželo, mohlo se jednat o některou ze zaniklých lokalit, samot v okolí. . Je to stejné, jako když se v matrice objevuje např. Bílkův mlýn. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29154
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části


Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 34 návštevníků