Vídeňské matriky

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

Vídeňské matriky

Příspěvekod lerak » sob pro 06, 2014 9:27

Na serveru http://icar-us.eu/cooperation/online-portals/matricula jsou uveřejněny další digitalizované matriky. Matriky, ale často začínají třeba až rokem 1783, některé i 1712 apod. Vídeň prý má matriky od roku 1648. Jak se dostat ke starším matrikám? Nebo jen některé jsou od roku 1648 a jiné jsou třeba i podstatně mladší. Teď mne zajímá farnost Rossau. Děkuji za názor.
lerak
 
Příspěvky: 481
Registrován: čtv led 19, 2012 10:09

Re: Vídeňské matriky

Příspěvekod Zora » sob pro 06, 2014 9:50

Domnívám se, že by bylo třeba zjistit, od kdy je tato fara "v provozu". Na stránkách s plánem digitalizace se jiné plánované knihy pro tuto faru neuvádějí. Vzhledem k tomu, že se špatně odhaduje, kam by event. mohla Vaše obec spadat před tímto datem, zkuste položit dotaz přímo na faru, určitě Vám dají odpověď.
Zde kontakty:
http://www.rossau.at/pfarrservice/pfarrservice.html
Zora
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29154
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Vídeňské matriky

Příspěvekod sanssouci » sob pro 06, 2014 12:27

U Matrikcula, Wien -St. Michael - se najdou matriky pro Roßau od roku 1585.
sanssouci
 
Příspěvky: 1806
Registrován: stř srp 08, 2012 7:39

Re: Vídeňské matriky

Příspěvekod lerak » sob pro 06, 2014 13:25

sanssouci píše:U Matrikcula, Wien -St. Michael - se najdou matriky pro Roßau od roku 1585.


Děkuji za tip, ale nevím jak jste to tam našel. Já tam žádnou faru Rossau nevidím.
lerak
 
Příspěvky: 481
Registrován: čtv led 19, 2012 10:09

Re: Vídeňské matriky

Příspěvekod sanssouci » sob pro 06, 2014 14:02

Je to u "matricula" - Österreich - Wien - Wien Stadt- a potom pod farou St. Michael.
Informace mám z www.genteam.at
Po registracy se do okénka vloží Roßau - ne Rossau.
sanssouci
 
Příspěvky: 1806
Registrován: stř srp 08, 2012 7:39

Re: Vídeňské matriky

Příspěvekod lerak » sob pro 06, 2014 15:10

www.genteam.at já znám, ale tam se nabízí jen vyhledání jmen nebo spíše příjmení. V Matricula faru st. Michael jsem prohledal (příjmení), ale nic. Jen u těch nejstarších dat nejsou fary. Mně to nikde nenabízí vyhledání podle fary ani se nemám kde registrovat (u Matrikula). Možná jsem se kdysi před lety zaregistroval, to už si nepamatuji.
lerak
 
Příspěvky: 481
Registrován: čtv led 19, 2012 10:09

Re: Vídeňské matriky

Příspěvekod Zora » sob pro 06, 2014 17:11

Zkuste o radu poprosit přímo Pipsi, je z Rakouska. Zora
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29154
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Vídeňské matriky

Příspěvekod sanssouci » sob pro 06, 2014 17:34

U genteam se dá najít spousta. Také obce v Rakousku, Čechách, na Moravě a Slezku. Když se vlevo nahoře klikne na "Ortsverzeichnis" tak se otevře nové okénko. Tam se vloží obec která se hledá - suchen. Objeví se obec kterou hledáte, fara, archiv a kde se ty matriky najdou. Co se včechno u genteam najde, se zjistí, když se klikne na "Übersicht" na levé straně nahoře.
Jak jsem už psal, ty informace jsem dostal u genteam. Tam stojí, že ta fara St. Michael byla od roku 1585 pro tu obec Roßau příslušná. Registrace je u genteam. Já se pokaždé přihlásím.
sanssouci
 
Příspěvky: 1806
Registrován: stř srp 08, 2012 7:39

Re: Vídeňské matriky

Příspěvekod lerak » sob pro 06, 2014 18:51

Ano máte pravdu. Děkuji. Já se také vždy přihlašuji, ale nenapadlo mne to hledat podle osady. Snad něco ještě najdu.
lerak
 
Příspěvky: 481
Registrován: čtv led 19, 2012 10:09


Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 40 návštevníků