Jméno matky (rozdíl) - Přerovsko - Sládeček

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

Jméno matky (rozdíl) - Přerovsko - Sládeček

Příspěvekod dominikmatus » sob pro 06, 2014 0:08

Zdravím, mám problém se jménem matky. Objevuje se u dvou záznamů rozdílně.

U Františka Sládečka, roz. 2. srp, 1780 v Rokytnici je uveden jako otec Carolus Sladeczek a matka Paulina, dcera zemřelého Georgi Hruzek.
Prohledal jsem matriku (snad jsem nic nepřehlédl) a zjistil jsem že Karel Sládeček měl 2 sňatky. První sňatek roku 1769 s Veronikou, dcera Laurentia Kirich z Rokytnice. Druhý sňatek roku 1770 s Apolonií, dcerou zemřelého Georgi Hruzek.
Je možné, že je Paulina a Apolonia jedna osoba? Pár stran dále jsem našel Karla Sládečka jako svědka a také jako ženicha (jiné příjmení nevěsty).

Díky za rady.
Naposledy upravil dominikmatus dne sob pro 06, 2014 22:15, celkově upraveno 1
Můj plný rodokmen online na MyHeritage, | Méně často aktualizovaný rodokmen v aplikaci Webtrees
Restaurátor nábytku a umělecký truhlář. Dobrovolný překladatel MyHeritage. Haploskupina J2b2a1a1.
Uživatelský avatar
dominikmatus
 
Příspěvky: 235
Registrován: ned říj 19, 2014 10:56
Bydliště: Brno
Oblast pátrání: Příbor, Kroměříž, Dluhonice, Rokytnice, Předmostí, Senec,....

Re: Jméno matky (rozdíl) - Přerovsko - Sládeček

Příspěvekod Zora » sob pro 06, 2014 6:10

Není vyloučeno, že došlo k záměně jmena Apolonie a Paulina. Zkuste dohledat, jak se jmenovala (jmenovaly ) dcery Georga Hruzka, případně úmrtí ženy Carla Sládečka.
Zora
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29154
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Jméno matky (rozdíl) - Přerovsko - Sládeček

Příspěvekod Kika-Ali » sob pro 06, 2014 14:18

a neni mezi tou svatbou a narozenim jeste nejake jine narozeni? prece jen 10 let je dlouha doba.
Kika-Ali
 
Příspěvky: 156
Registrován: pát říj 03, 2014 21:06
Oblast pátrání: Petrkovice, Ludgerovice, Chvalin, Nove Dvory, Cernoves, Odry

Re: Jméno matky (rozdíl) - Přerovsko - Sládeček

Příspěvekod dominikmatus » sob pro 06, 2014 17:44

Umrtí žen Karla Sládečka jsem nenašel, ale našel jsem děti: František (1770) - matka Veronika, Marianna (1773) - matka Paulina, Anna (1775) - matka Apollonia, Veronika (1779) - matka Paulina. U všech dětí je stejný kmotr, takže to měnící se jméno matky považuji za chybu.
Můj plný rodokmen online na MyHeritage, | Méně často aktualizovaný rodokmen v aplikaci Webtrees
Restaurátor nábytku a umělecký truhlář. Dobrovolný překladatel MyHeritage. Haploskupina J2b2a1a1.
Uživatelský avatar
dominikmatus
 
Příspěvky: 235
Registrován: ned říj 19, 2014 10:56
Bydliště: Brno
Oblast pátrání: Příbor, Kroměříž, Dluhonice, Rokytnice, Předmostí, Senec,....


Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků