Místo otce uvedeno "zaměstnání"

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

Místo otce uvedeno "zaměstnání"

Příspěvekod vypustak » pát srp 20, 2010 18:15

Zdravím a prosím o názor. Ve sňat. matrice z roku 1797 je u mého předka Jiřího uvedeno místo jména jeho otce (Jiří, syn toho a toho) jen Jiřího "zaměstnání" (Jiří, vojín od Mitrovského). Takže neznám otce a tudíž ani matku. Zápis o narození Jiřího není, protože v místě nejsou před 1784 matriky.
V zápisech, kde se Jiří sám stává otcem, je tady veden jen jako voják, bez vazby na otce.
Může to znamenat, že byl nemanželský? Setkal jste se někdo s něčím takovým? Díky za názor.
vypustak
 
Příspěvky: 2
Registrován: pát srp 20, 2010 13:15

Příspěvekod kalvera » pát srp 20, 2010 21:24

Dobrý den, dle mého názoru to nemusí znamenat, že by nemanželský. Mám to samé u pradečka i v rodném listě u jeho otce je uvedeno, Josef Kalous sedlák z Bratronic a když jsem zrovna včera našla jeho narození, tak v matrice to bylo uvedeno zrovna tak. Našla jsem jeho dva bratry. Jeden má uvedené to samé a až u třetího jsme se dozvěděla, že měl otce i matku. A v téhle matrice jsem poprvé narazila na, že v některých zápisech fařář zapsal např. rozená neví. Takže spíš bych to tipovala, že ti Vaši předci si jméno otce nepamatovali nevěděli a farář zapsal to co mu řekli.
Kalousová
kalvera
 
Příspěvky: 77
Registrován: sob srp 08, 2009 20:41


Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 46 návštevníků