příjmení manželky

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

příjmení manželky

Příspěvekod Ivon » ned lis 16, 2014 18:59

Kde prosím hledat příjmení ženy mého předka? Myslím u těch nejstarších záznamů, kdy se při záznamu narození dítěte uvádělo jen křestní jméno matky. Například mám předka Bartoloměje Tomka. Vím, že se svou ženou žil v Libici nad Cidlinou. Díky záznamům o narození jejich tří dětí (1654-1662) vím, že se jmenovala Dorota. Ale protože se většinou brali v místě narozeni nevěsty a tady nevím odkud pocházela, nevím kde hledat záznam svatby.
Navíc je pro mě záhadou, že mezi narozením jejich děti a smrtí jejich nejmladšího syna Jiříka (zemřel v 75 letech) jsem nenašla záznam o smrti ani jednoho z nich.
Nemáte někdo nějakou radu?
Ivon
 
Příspěvky: 350
Registrován: čtv zář 25, 2014 13:20
Oblast pátrání: Střední Čechy - Kolín, Velký Osek, Petrovice, Veltruby, Kanín, Jestřabí Lhota, Opatovice, Ohaře, Nová Ves I.

Re: příjmení manželky

Příspěvekod terminal » ned lis 16, 2014 19:25

A kde se narodil Bartoloměj víte? A měli opravdu jen tři děti? Nicméně co se týče té svatby (předokládám, že matriku oddaných Libice jste prošel) budete muset hledata a hledat. Je třeba "prolézt" všechny vesnice panství pod které spadala také Libice. A co se těch dětí týče, ostatní se mohli odstěhovat do některé okolní vesnice (města) a tam také zamřít.
Uživatelský avatar
terminal
 
Příspěvky: 370
Registrován: čtv kvě 13, 2010 21:10
Bydliště: Most

Re: příjmení manželky

Příspěvekod Ivon » ned lis 16, 2014 20:09

Bartoloměj se měl narodit v Libici. Matriky Libice jsem prošla. A ty záznamy smrti jsem myslela, že jsem nenašla záznamy těch rodičů - Bartoloměje a Dory.
Ivon
 
Příspěvky: 350
Registrován: čtv zář 25, 2014 13:20
Oblast pátrání: Střední Čechy - Kolín, Velký Osek, Petrovice, Veltruby, Kanín, Jestřabí Lhota, Opatovice, Ohaře, Nová Ves I.

Re: příjmení manželky

Příspěvekod hozacwa » stř lis 19, 2014 23:18

obdobně (jak uvedl Terminal) nejen děti se mohly (co by chlapci) oženit jinde; stejně tak rodiče mohli např. změnit bydiště - zkuste okolní obce. ale nemusí to být pravidlem - sám mám v rodech řadu předků, kteří zemřeli v jiných obcích (na návštěvě, při neštěstí při práci apod.).
H.
hozacwa
 
Příspěvky: 238
Registrován: úte dub 09, 2013 16:28


Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků