Máte zkušenost? Genealone.cz

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

Máte zkušenost? Genealone.cz

Příspěvekod Zora » čtv lis 13, 2014 21:34

Tohle jsem dostala poštou, nevím od koho, o nic jsem nežádala :-))) Odesílatele neznám. Upozorňuji, že kromě testovací nabídky jsou služby placené.

Dobrý den,
Všechny nás spojuje záliba v rodokmenech, ale většina programů na jejich
tvorbu a správu je zbytečně složitá a nepřehledná nebo není v češtině.
Proto jsme se rozhodli vytvořit genealogický program pro každého.
Nyní si můžete zcela zdarma a nezávazně vyzkoušet náš program. Vytvoříme
vám účet na doméně genealone.cz. a vy budete mít vlastní genealogický web,
který i lidem bez znalostí vytváření a správy webových stránek umožňuje
sestavit, editovat a publikovat vlastní genealogický nebo rodopisný web.
Samozřejmostí je víceúrovňové zabezpečení a import vašich dat ve formátu
GEDCOM.
Stačí pouze vyplnit přihlašovací údaje na adrese
http://genealone.cz/trial-basic-account-request/ a my vše ostatní
zařídíme.
Pokud budete mít jakékoli připomínky, nápady nebo postřehy k našemu
programu, budeme rádi pokud se nám ozvete.
V Genealogických listech právě vyšel o našem programu podrobný článek.

S přátelským pozdravem Antonín Vrzal
podpora@genealone.cz
www.genealone.cz
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29157
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Máte zkušenost? Genealone.cz

Příspěvekod Claricia » čtv lis 13, 2014 22:01

Zkušenosti nemám, ale trochu mě zaráží, že nikde na webu není k dohledání (nebo se mi to aspoň nepovedlo), kdo za ním vlastně stojí...
Blanka Lednická (Claricia)
claricia@nase-koreny.cz
Střípky z matrik
Firemní stránky (přepisy, překlady, rešerše, kurzy)
Firemní stránky na Facebooku
Uživatelský avatar
Claricia
 
Příspěvky: 637
Registrován: stř črc 11, 2007 6:43
Bydliště: Vysočina
Oblast pátrání: Telčsko, Třešťsko, Písecko, Vizovicko, Rakovnicko, Kolínsko, Velká Losenice a okolí, Kateřinky u Opavy a okolí, Velké Opatovice a okolí, Čestice na Strakonicku a okolí, Radnice (RO) a okolí

Re: Máte zkušenost? Genealone.cz

Příspěvekod Zora » čtv lis 13, 2014 22:03

Naprostý souhlas, to jsem hledala jako první :-)))
Abych byla spravedlivá, našla jsem nicneříkající tohle:
https://plus.google.com/102349614412168886014/posts
Dík za potvrzení . Zora
Naposledy upravil Zora dne čtv lis 13, 2014 22:06, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29157
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Máte zkušenost? Genealone.cz

Příspěvekod Kasr » čtv lis 13, 2014 22:05

Asi nebudete sama odesilatel je tady zaregistrován: viz. viewtopic.php?f=2&t=15329&p=82538&hilit=genealone#p82538
Nejsou levní vzhledem k tomu že začínají. To co nabízí je jen trial, pak budou chtít zaplatit.
Ještě doplním, tady hledá maily a těm co zadali mail při registraci do údajů může nabízet
bez problémů a Vy tam soukromý mail máte.
Kasr
 
Příspěvky: 172
Registrován: pon lis 05, 2012 20:49

Re: Máte zkušenost? Genealone.cz

Příspěvekod Peters » čtv lis 13, 2014 23:00

No kdo za tím stojí, to je napsáno hned na titulní stránce - David Nebeský, který je uveden jako autor i na Wikipedii: http://en.wikipedia.org/wiki/Genealone

Doménu genealone.cz má registrovanou:
David Nebeský
56 Albany Court,
TN341JH, Hastings, GB

Doménu genealone.com má registrovánu:
Registrant Name: Nebesky, David
Registrant Organization: Eruditor Ltd
Registrant Street: 56 Albany Court
Registrant City: Hastings
Registrant Postal Code: TN34 1JH
Registrant Country: UK
Registrant Phone: +44.1424201247
Registrant Email: david@nebesky.com

Provozuje třeba také web http://www.bookfayre.cz/

Co se funkčnosti týče neumím posoudit, jestli cena odpovídá.
Peters
 
Příspěvky: 445
Registrován: ned lis 29, 2009 22:39

Re: Máte zkušenost? Genealone.cz

Příspěvekod Zora » čtv lis 13, 2014 23:15

Jejich odkaz jsem neotvírala z opatrnosti :-)))
Jejich nabídka mě naprosto míjí , spíš mě zajímalo, jestli dostal někdo stejný mejlík.
Děkuji, Zora
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29157
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Máte zkušenost? Genealone.cz

Příspěvekod Peters » pát lis 14, 2014 1:38

Jenom ještě doplním, že ten zmiňovaný článek vyšel v Genealogických a heraldických listech 3/2014 a jeho autor, David Nebeský z Hostivice, v něm popisuje, proč Genealone napsal, jak k tomu přistupoval a jak to funguje, celkem na čtyřech stránkách.
Peters
 
Příspěvky: 445
Registrován: ned lis 29, 2009 22:39

Re: Máte zkušenost? Genealone.cz

Příspěvekod Claricia » pát lis 14, 2014 13:00

Peters píše:Jenom ještě doplním, že ten zmiňovaný článek vyšel v Genealogických a heraldických listech 3/2014 a jeho autor, David Nebeský z Hostivice, v něm popisuje, proč Genealone napsal, jak k tomu přistupoval a jak to funguje, celkem na čtyřech stránkách.

Na úvodní stránce to sice je, ale právě tam tak trochu chybí "přehledná" stránka, popisující kdo, proč, jaké má zkušenosti a tak podobně. Že to vyšlo v GHL, je sice hezké, ale na webu to prostě chybí. Je to jedna z prvních věcí, kterou bude spousta lidí hledat, proto by to tam mělo být viditelně a jasně uvedeno.

Např. bych to čekala v kontaktech - krom celého jména a adresy také IČO a další údaje. Takhle je ten web (asi nejen) pro mě značně nedůvěryhodný, byť myšlenka je zajímavá. Navíc pod projektem je "podepsán" jistý David Nebeský, ovšem pod mailem je podepsaný někdo jiný, kdo ovšem na webu nikterak zmíněný není.
Blanka Lednická (Claricia)
claricia@nase-koreny.cz
Střípky z matrik
Firemní stránky (přepisy, překlady, rešerše, kurzy)
Firemní stránky na Facebooku
Uživatelský avatar
Claricia
 
Příspěvky: 637
Registrován: stř črc 11, 2007 6:43
Bydliště: Vysočina
Oblast pátrání: Telčsko, Třešťsko, Písecko, Vizovicko, Rakovnicko, Kolínsko, Velká Losenice a okolí, Kateřinky u Opavy a okolí, Velké Opatovice a okolí, Čestice na Strakonicku a okolí, Radnice (RO) a okolí

Re: Máte zkušenost? Genealone.cz

Příspěvekod DavidNebeský » sob lis 15, 2014 0:52

Dobrý den,

Ten "jistý David Nebeský" jsem já, a proto se pokusím odpovědět na některé otázky a výtky, které zde padly.

Opravdu mě nenapadlo, že by někoho příliš zajímaly informace o autorovi programu, nebo dokonce "kdo za ním stojí". Byla to zjevně moje chyba a už jsem ji napravil a na českou verzi webu jsem přidal a přeložil stránku, kterou o sobě mám na Genealone.com. Pokusím se přes víkend přidat ještě fotografii, aby to bylo opravdu názorné :-)

Za programem ani za mnou nikdo nestojí, jsem prostě jeho autorem.

Co se týče IČO, sloužit bohužel nemohu, nepodnikám v České republice a IČO prostě nemám.

O českou verzi webu se stará můj kolega Antonín Vrzal. I to je nyní na Genealone.cz uvedeno. Mé jméno bylo mimochodem je a vždy bylo uvedeno v pravém spodním rohu každé stránky.

Co se ceny týče, nejsem příliš schopen posoudit, zda je program příliš drahý nebo levný. Od "konkurentů" zdarma se Genealone liší natolik, že vybírat program jen podle ceny by asi bylo velmi nerozumné. A jediným komerčním konkurentem TNG, který je dražší.

Dovolím si napsat ještě něco o programu a pokusím se ho při tom příliš nevychvalovat:

Jádrem asi většiny webů, které člověk navštíví (včetně tohoto fóra) je program v jazyce PHP. Genealone se v tom nijak neliší a je to program, který běží na webovém serveru, obvykle web hostingu, a vytváří vlastní genealogický web. Podobných programů je několik, zejména komerční TNG a volný phpGedView a HuMo-Gen. Všechny tyto programy mohou fungovat jako více či méně hodnotné náhrady genealogických programů pro desktopové počítače. Nemají sice tolik funkcí, jako většina známých desktopových programů, ale mají zase funkce, které desktopové programy mít nemohou. Kromě evidentní funkce vytváření webových stránek to je zejména možnost vkládání a editace dat více lidmi na různých místech a mohou být i výrazně rychlejší při vyhledávání ve velkých objemech dat.

Genealone se od svých konkurentů liší několika vlastnostmi: 1) je zaměřeno spíše na snadnou obsluhu a srozumitelnost náhodným uživatelům a návštěvníkům než na kopírování funkcí desktopových programů 2) Dokáže fungovat jak samostatně, tak jako plugin do WordPressu, což je asi nejrozšířenější platforma pro vytváření soukromých webů 3) je k dispozici i jako hosting, takže člověk může získat hotový web (samozřejmě bez dat) bez nutnosti něco instalovat nebo si pořizovat web hosting.

Na jakékoli otázky nebo další výtky mohu odpovědět buď zde nebo na emailu david@genealone.com.

Přeji všem příjemný víkend.
--
David Nebeský
http://genealone.com
DavidNebeský
 
Příspěvky: 22
Registrován: pát lis 14, 2014 23:37

Re: Máte zkušenost? Genealone.cz

Příspěvekod Zora » sob lis 15, 2014 8:15

Jako autor původního příspěvku shrnu své dojmy.
David Nebeský nepodniká v ČR, článek vyšel v Genealogických a heraldických listech 3/2014 a autor je podepsán David Nebeský z Hostivice. Informace asi pravdivé, ale u mě to moc důvěry nevzbuzuje.
Dostala jsem nevyžádaný mejl, očekávala bych, že napřed autor jako člen fóra napíše něco o svém programu veřejně, poté bude odpovídat na otázky členů.
Stejně tak předcházely žádosti o zařazení do přátel na Facebooku u lidí, kteří mají na svém profilu zmínku o rodokmenech. (vím z doslechu)
Nenašla jsem žádný důvod, v čem by měl být nabízený placený program, či webhosting lepší, než ona spousta možností, které jsou nabízeny zdarma s jasným, léty osvědčeným uživatelským prostředím. Ráda zaplatím za něco, co by mně přineslo nějaké výhody oproti stávajícímu programu, který používám (PAF), tady jsem žádnou výhodu nenašla, sorry. Zora
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29157
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Máte zkušenost? Genealone.cz

Příspěvekod Pichnat4 » sob lis 15, 2014 8:56

Mně stačil jen první odstavec, Opravdu mě nenapadlo, že by někoho příliš zajímaly informace o autorovi programu, nebo dokonce "kdo za ním stojí".

Pokud bych měl někam posílat své peníze, tak bych asi chtěl vědět komu. Víc se k tomu vyjadřovat nebudu, protože nejsem jeden z těch, kteří mění zažité věci při první nové nabídce.
Pichnat4
 
Příspěvky: 636
Registrován: čtv zář 13, 2007 17:36
Oblast pátrání: Rakovnicko, Lounsko, Žatecko, Berounsko, Rokycansko

Re: Máte zkušenost? Genealone.cz

Příspěvekod DavidNebeský » sob lis 15, 2014 10:00

Zora píše:David Nebeský nepodniká v ČR, článek vyšel v Genealogických a heraldických listech 3/2014 a autor je podepsán David Nebeský z Hostivice. Informace asi pravdivé, ale u mě to moc důvěry nevzbuzuje.

Uznal jsem zde svoji chybu a oznámil jsem, že jsem ji napravil. Na oplátku bych čekal, že informace, které o sobě poskytuji, nebudou bezdůvodně zpochybňovány, a to zejména poté, co zde jiný diskutér laskavě zveřejnil jednou z mých dvou domácích adres.

Můj program vám nikdo nenutí a pokud jste pro sebe nenašla žádné žádné výhody Genealone oproti PAF, tak to, co Genealone nabízí navíc, asi nepotřebujete. Podle mého názoru bychom tedy všichni mohli být spokojeni.

Na toto fórum jsem se mimochodem zaregistroval včera v noci, abych mohl odpovědět na vaše výtky. Dříve jsem toto fórum neznal. Přeji příjemný den.
DavidNebeský
 
Příspěvky: 22
Registrován: pát lis 14, 2014 23:37

Re: Máte zkušenost? Genealone.cz

Příspěvekod Zora » sob lis 15, 2014 10:06

Pak se odvažuji zeptat, kde jste, prosím, vzal moji mailovou adresu?
Zora
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29157
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Máte zkušenost? Genealone.cz

Příspěvekod DavidNebeský » sob lis 15, 2014 10:26

Zora píše:Pak se odvažuji zeptat, kde jste, prosím, vzal moji mailovou adresu?
Zora

Já osobně nikde. Zeptám se příští týden kolegy, který je pod emailem podepsán, kde ji vzal a zda nedělá něco nepatřičného, a případně ho usměrním. Nechci se vykrucovat z odpovědnosti a pokud udělal něco, za co je třeba se omluvit, tak se za to omlouvám. Pokud ale propagoval českou verzi Genealone nějakým nevhodným způsobem, tak to dělal z nadšení, nedostal za to ani korunu.
DavidNebeský
 
Příspěvky: 22
Registrován: pát lis 14, 2014 23:37

Re: Máte zkušenost? Genealone.cz

Příspěvekod Semik » sob lis 15, 2014 21:26

Autor David Nebeský zvolil cestu, která povede k obtížím - http://genealone.com/affiliate/.
Antonín to "nadšeným" spamováním prostě zvrzal.
Semik
 
Příspěvky: 413
Registrován: ned říj 23, 2011 22:20
Oblast pátrání: Smrdov
Sázavka
Ovesná Lhota
Bačkov
Leština u Světlé

Další

Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 35 návštevníků