VYŘEŠENO - V indexu chybí 35 let zápisu

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

VYŘEŠENO - V indexu chybí 35 let zápisu

Příspěvekod Tlumic » čtv lis 13, 2014 14:54

Zdravím,
snad půjde o banalitu, ale snažím se dohledat předka přes seznam narozených, ale ten nezačíná od roku 1705, kdy je kniha založena, ale až od roku 1740. Je to možné?

Mohu procházet záznam za záznamem, ale bohužel mám problém to kolikrát vůbec přečíst/ rozpoznat a tyto seznamy mi tuto práci poměrně dost ulehčovaly.
Konkrétně hledám Adalberta Thumu, který by se odhadem měl narodit 1732 a dříve, ale jak jsem napsal, seznam začíná až 1740. Nezbývá tedy než se snažit rozlištit záznam za záznamem narozených?

http://digi.ceskearchivy.cz/cs/8952/209

Možná se dívám někam úplně blbě, žádný odborník v tom nejsem.

Děkuji za odpověď
Naposledy upravil Tlumic dne čtv lis 13, 2014 19:45, celkově upraveno 1
Tlumic
 
Příspěvky: 84
Registrován: pon zář 29, 2014 15:22
Oblast pátrání: Trhové Sviny (Slavče, Keblany, Čeřejov)
Chicago

Re: V indexu chybí 35 let zápisu

Příspěvekod Kašpar » čtv lis 13, 2014 19:05

No, je to napsané v záhlaví - nadpisu onoho indexu...
a je to rovněž v popisu
od r. 1740 do 1757
Přílohy
popis.jpg
Uživatelský avatar
Kašpar
 
Příspěvky: 6141
Registrován: sob bře 09, 2013 15:32

Re: V indexu chybí 35 let zápisu

Příspěvekod Zora » čtv lis 13, 2014 19:26

Indexy v dřívějších dobách nebyly povinné, v dané farnosti je začali psát zřejmě až od r. 1740. Víte, kolik matričních knih je bez indexů? A nejde jen o ty nejstarší, ale třeba i z 19. století -tady indexy možná byly, ale asi se ztratily.
Zbývá jen to jediné, co děláme všichni - sednout, a pěkně list po listu hledat.

PS
Někdy bývají indexy ve zvláštní knize, zkontrolujte si, co je v nabídce matričních knih pro danou farnost.
Zora
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29157
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: V indexu chybí 35 let zápisu

Příspěvekod Tlumic » čtv lis 13, 2014 19:44

Podívám se na to, nebyl to pro mě problém dokud jsem si to dokázal přečíst sám, ale jsou tam už místa, kde jim to propíjelo a to nemluvě o stylu písma, indexy byly pak veliká pomoc. Přesto děkuji za odpověď
Tlumic
 
Příspěvky: 84
Registrován: pon zář 29, 2014 15:22
Oblast pátrání: Trhové Sviny (Slavče, Keblany, Čeřejov)
Chicago


Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 návštevníků