Finanční dar faráři. Proč?

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

Finanční dar faráři. Proč?

Příspěvekod venusev » sob črc 31, 2010 16:25

Zdravím,
v matričním zápise je poznámka, že "Otec dítěte poslal peněžitý dar faráři do farního kostela na Strahově."
Napadá vás důvod, proč by to dělal?

Obrázek
Uživatelský avatar
venusev
 
Příspěvky: 539
Registrován: čtv lis 26, 2009 21:24
Bydliště: CHOMUTOV
Oblast pátrání: Kladno, Slaný, Mělník
jižní Čechy - Strakonicko

Příspěvekod Jan » sob črc 31, 2010 17:45

Prostě je poslal, asi na to měl, byl rád, že se mu narodil potomek a důvodů mohl mít mnohem víc.
Ostatně, nevím proč o tom dnes přemýšlet. Jiná doba jiná mrav.
Uživatelský avatar
Jan
 
Příspěvky: 694
Registrován: stř srp 09, 2006 20:35
Bydliště: Brno

Příspěvekod venusev » ned srp 01, 2010 7:32

Mě by zajímalo, proč někdo daruje finanční dar při křtu děcka faráři do docela vzdálené farnosti. A nemyslím si, že by jako tesařský tovaryš byl natolik bohatý, aby to dělal "jen tak".

Promiňte mi mou zvědavost. Týká se to mého prapra..dědy a je to pro mě hodně zajímavé :-)
Uživatelský avatar
venusev
 
Příspěvky: 539
Registrován: čtv lis 26, 2009 21:24
Bydliště: CHOMUTOV
Oblast pátrání: Kladno, Slaný, Mělník
jižní Čechy - Strakonicko

Příspěvekod Gabriel » ned srp 01, 2010 12:16

mohlo to být dáno proslulostí strahovského kláštera jako "zázračného"..třeba... a třeba si tak úplně nerozuměl se "svým" farářem a nevěřil, že by dar vlastnímu kostelu opravdu mohl "zaručit" zdraví, prosperitu, proslulost... křtěnému potomkovi...přece jenom Strahov..to je síla...:-) a někde Bůh naslouchá více, jinde méně...Proč se jezdí na poutě do Compostely, Fatimy...a ne třeba do Roháčů...

BTW víte jak poznáte vesnického faráře? ..to je ten, kterému všechny děti říkají otče, jenom jeho vlastní strejdo...:-)))
Uživatelský avatar
Gabriel
 
Příspěvky: 241
Registrován: čtv zář 27, 2007 16:33
Bydliště: Bílovice nad Svitavou


Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků