Domkar vs. zahradnik

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

Domkar vs. zahradnik

Příspěvekod Kika-Ali » úte říj 21, 2014 15:47

Cim vic se snazit neceho dopidit, tim vic je mi jasne, ze v tom zadne jasno neni. Presto se zeptam - jake jsou vase poznatky ohledne pojmu zahradnik a domkar?

Nekde se uvadi, ze domkar nemel zadnou pudu, zahradnik mel nejaky maly kousek. Nekde se uvadi mezi temito pojmy rovnost. V obci, kde se tim snazim prolouskat, tak jsou deleni na zahradniky a domkare. U zahradniku jsem vymery nasla, domkare jsem nenasla v katastru vubec. Znamena to teda, ze domkar nemel nic? Cim se tak zivili? Najemnou praci?

Diky za jakekoliv postrehy. Docela se v tom motam :)
Kika-Ali
 
Příspěvky: 156
Registrován: pát říj 03, 2014 21:06
Oblast pátrání: Petrkovice, Ludgerovice, Chvalin, Nove Dvory, Cernoves, Odry

Re: Domkar vs. zahradnik

Příspěvekod ozana » úte říj 21, 2014 20:11

Každý kdo se neuživil na vlastním se musel živit nájemnou prací nebo si musel alespoň přivydělávat k tomu málu co si sám vypěstoval.
Ožana neznamená ženu, přestože to kdysi velmi dávno bylo ženské křestní jméno
Uživatelský avatar
ozana
 
Příspěvky: 5764
Registrován: úte kvě 12, 2009 6:01
Bydliště: Petřvald
Oblast pátrání: Slezsko, Petřvald okr.Karviná, Šenov

Re: Domkar vs. zahradnik

Příspěvekod Brasl » stř říj 22, 2014 8:54

Kika-Ali píše:Nekde se uvadi, ze domkar nemel zadnou pudu, zahradnik mel nejaky maly kousek. Nekde se uvadi mezi temito pojmy rovnost. V obci, kde se tim snazim prolouskat, tak jsou deleni na zahradniky a domkare.

Tohle se zde mnohokrát probíralo se závěrem, že to podléhá regionálním zvyklostem a neexistuje pevná hranice/definice.
Např.:
viewtopic.php?f=10&t=12823&p=60429&hilit=zahradn%C3%ADk+podsedn%C3%ADk#p60429
Už v Česko - německý slovník Fr. Št. Kotta máte různé vysvětlení. Jednou půlsedlák, podruhé baráčník.
Brasl
 
Příspěvky: 1285
Registrován: stř dub 06, 2011 8:20


Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 38 návštevníků