Zapis svatby u narozeni ditete-vyreseno

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

Zapis svatby u narozeni ditete-vyreseno

Příspěvekod Kika-Ali » pát říj 17, 2014 6:45

Zeptam se jako totalni amater-zacatecnik :)

je bezne, ze se u narozeni ditete zapisovalo datum svatby rodicu? u predchozi "vetve" predku jsem se setkavala akorat s tim, ze se k zaznamu o narozeni pozdeji dopsala poznamka o svatbe toho narozeneho ditete. ted jsem ale narazila na poznamku, ktera podle roku muze byt jedine svatba rodicu (ale dohledat jsem tu svatbu nebyla zatim schopna). Nar. 1888, svatba 1884. U zadnych jinych zapisu okolo ale tenhle typ poznamky neni.
muze to byt jednodusse proto, ze se brali jinde a tak farari museli dolozit, ze jsou svoji?
Naposledy upravil Kika-Ali dne pát říj 17, 2014 12:45, celkově upraveno 1
Kika-Ali
 
Příspěvky: 156
Registrován: pát říj 03, 2014 21:06
Oblast pátrání: Petrkovice, Ludgerovice, Chvalin, Nove Dvory, Cernoves, Odry

Re: Zapis svatby u narozeni ditete

Příspěvekod Zora » pát říj 17, 2014 11:02

v druhé polovině 19. století se dopisovalo u narození dítěte datum svatby rodičů, především těch přespolních, dost často také i místních (matričně), právě teď jsem v Brně dohledávala asi deset dětí předka a u každého je datum svatby rodičů dopsané.(brali se mimo Brno, v Tišnově)
Vždy ale tahle pečlivost záležila především na zapisujícím :-))), někdy je také pouze zápis - oddání zce ve farnosti a odkaz na archivní číslo far. archívu nebo jen folio příslušné stránky matriky a rok.

Někdy bývá také zápis o sňatku dopsán jako informace k legitimizaci dítěte manželky - to proto, že legitimizaci dítěte musel předcházet sňatek nebiologického otce s matkou dítěte. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29159
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Zapis svatby u narozeni ditete

Příspěvekod Kika-Ali » pát říj 17, 2014 12:44

Diky za vysvetleni. Tak skoda, ze v oblastech, kde hledam nebyli svedomitejsi, protoze tohle je poprve, co jsem na to narazila.
Kika-Ali
 
Příspěvky: 156
Registrován: pát říj 03, 2014 21:06
Oblast pátrání: Petrkovice, Ludgerovice, Chvalin, Nove Dvory, Cernoves, Odry


Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 35 návštevníků