Anderle von Sylor

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

Anderle von Sylor

Příspěvekod Majkas » stř lis 08, 2006 14:19

Dostala jsem tuto prosbu o pomoc:

Můj předek Anton Carolus Andrle se narodil roku 1813 ve Vysokém Mýtě a byl Císařem pasován do šlechtického stavu roku 1867 za jeho 36 letou vojenskou službu a zásluhy v bitvě u Hradce Králové 1866.
v 18 letech vstoupil do armády.V době žádosti o predikát sloužil již 36 let.Postupně sloužil v Lombardii, Uhrách a jinde- také Karlovy Vary,. Nové Zámky, Gratz atd. Podle výnosu Císaře a Krále Františka Josefa I. byl dne 3.9.1867 jako císařský a královský podplukovník pasován do šlechtického stavu s přídomkem von Sylor. V roce 1888 UNANGESTELLE titular-obrst strana 152 v ,,Militar schematismuss".
Jeho erb: dělen nahoře v poli stříbrném tři černé ostruhy vedle sebe, dole v poli černém stříbrný lev se šavlí. Klenot rostoucí lev.
Je mi známo, že měl syna Roberta, taktéž vojáka asi husar. Robert von Sylor.
NEZNÁM:
Antonín Karel Andrle - jeho manželku, děti, úmrtí, poslední bydliště.
Co znamená von Sylor?
Kde jsou pochováni?
Potřebuji vědět, zda ještě žijí potomci Antona Karla Andrle.

Na internetu se mi podařilo najít jistou Mariannu Anderle von Sylor žijící dnes v Minnesotě a na stránkách o husarském pluku č. 12 něco o Robertu von Sylor (jako velitel pluku byl v jakémsi (těž z hlavy nevím kterém) maďarském městě a pak ve Lvově.
Napadá někoho, co si s tím počít dál?
Majkas
 
Příspěvky: 106
Registrován: pon črc 31, 2006 10:46

Příspěvekod Lyra » sob lis 11, 2006 15:57

Vzhledem k tomu, že von Sylor znamená "ze Sylor" (či ze Syloru), tak bych tipovala, že Sylor bude nějaké místo - vesnice, údolí, kopec či tak nějak. Mohla by to být i zkomolenina cizokrajně znějícího názvu, který si v císařské kanceláři přizpůsobili do němčiny právě takto. Jak je vidět, působil během své kariéry na mnoha místech, možná se to Sylor vztahuje právě k některému z jeho působišť?
Uživatelský avatar
Lyra
 
Příspěvky: 98
Registrován: úte srp 01, 2006 17:44
Bydliště: Mor. Budějovice


Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků