zápis v matrice x skutečnost - vyřešeno

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

zápis v matrice x skutečnost - vyřešeno

Příspěvekod máculka » úte říj 07, 2014 13:56

Po prázdninové pauze jsem se zase vrátila k bádání a stále mi nedá spát jeden předek. Při jeho svatbě a i na soupisu obyvatel je psán jako z Průhonic ale narození (1796) v matrice nemůžu najít. Okolní obce ( matriku mají společnou) jsem ještě neprohlížela ale nebylo by možné, že se narodil v některé okolní obci a rodiče se pak i s ním, malým, přestěhovali do těch Průhonic? Teoreticky?
Díky
Naposledy upravil máculka dne stř říj 08, 2014 9:36, celkově upraveno 1
máculka
 
Příspěvky: 273
Registrován: pát lis 09, 2012 20:23
Oblast pátrání: Průhonice, Praha Smíchov, Staré město, Dunice okr.Humpolec, Vráž u Berouna, Pěnčín u Turnova a okolí

Re: zápis v matrice x skutečnost

Příspěvekod Slim » úte říj 07, 2014 15:52

Možná by bylo lepší se bavit konkrétně. Tj. sdělit vše co víte, včetně odkazů na příslušné dokumenty. Takže lze jenom říct, ano může to tak být, ale může to být i jinak.
Slim
 
Příspěvky: 2566
Registrován: čtv úno 14, 2013 14:01
Bydliště: Ostrava - Hrabová
Oblast pátrání: Kunčice nad Ostravicí (Velké Kunčice, Ostrava-Kunčice)
Hrabová (Velká Hrabová, Ostrava-Hrabová)

Re: zápis v matrice x skutečnost

Příspěvekod máculka » úte říj 07, 2014 22:24

už jsme ho tu jednou řešili zde : viewtopic.php?f=9&t=15319 a tady search.php?keywords=pr%C5%AFhonice .... Jen mě zajímalo, jestli je to možné aby byl psaný jako z obce, kde se ve skutečnosti nenarodil :-)
máculka
 
Příspěvky: 273
Registrován: pát lis 09, 2012 20:23
Oblast pátrání: Průhonice, Praha Smíchov, Staré město, Dunice okr.Humpolec, Vráž u Berouna, Pěnčín u Turnova a okolí

Re: zápis v matrice x skutečnost

Příspěvekod Zora » úte říj 07, 2014 22:38

Všeobecně řečeno, ano, je to možné, v zápisech se vždy uvádí stav vztažený k datu zápisu. Mohl se narodit jinde a do Průhonic se přistěhovat, není to nic neobvyklého.
Netuším ovšem, ke kterému z odkazovaných předků se Váš dotaz vztahuje. Wenzel je psaný jako narozený v Průhonicích.
Zora

Pozn. Pokud jde opravdu o Wenzela, zkuste se podívat, zda není zapsaný v matrice mezi nemanželskými dětmi, někdy jsou tyto děti na jiném místě . Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29157
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: zápis v matrice x skutečnost

Příspěvekod máculka » stř říj 08, 2014 9:36

"Mohl se narodit jinde a do Průhonic se přistěhovat, není to nic neobvyklého" - Zorko díky to jsem chětla vědět. Ještě jsem se s tím nesetkala,všichni předci se opravdu narodili tam kde měli. :-) no stále jde o Wenzla... Průhonickou část matriky mám prošlou skrz na skrz ale odpoledne se podívám i na ty ostatní. Ráda bych ten zápis našla :-)
máculka
 
Příspěvky: 273
Registrován: pát lis 09, 2012 20:23
Oblast pátrání: Průhonice, Praha Smíchov, Staré město, Dunice okr.Humpolec, Vráž u Berouna, Pěnčín u Turnova a okolí

Re: zápis v matrice x skutečnost - vyřešeno

Příspěvekod Zora » stř říj 08, 2014 9:42

OK, třeba se zadaří :-)))
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29157
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části


Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků