Chybí 35 let záznamů narození - jak dál?

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

Chybí 35 let záznamů narození - jak dál?

Příspěvekod Dagmar8 » sob zář 27, 2014 18:21

Hledám tady v Hodějicích http://actapublica.eu/matriky/brno/?akce=hledat&ac_me=Hod%C4%9Bjice%3AHod%C4%9Bjice+%28Hod%C4%9Bjitz%29+%2F+Vy%C5%A1kov&submit=Hledat&hl_all2=995&hl_signatura=

a zjistila jsem, že chybí záznamy 1665-1689, což je nepříjemné, protože nemohu některá narození dohledat. Když to přeskočím obávám se, že bych mohla najít špatnou vazbu na další předky.
Nebo ty záznamy mohou být jinde?
Je nějaký postup jak si potvrdit, že jméno které najdu, je ta správná linie? Momentálně mě nic nenapadá.

Děkuji za pomoc.
ty Dáša
Uživatelský avatar
Dagmar8
 
Příspěvky: 1108
Registrován: pát pro 13, 2013 14:37
Bydliště: Hradec Králové
Oblast pátrání: Slavkov u Brna, Vyškov, Humpolec, Jiřice a okolí, Hradec Králové, Praha, Pardubice, Rokytno,

Re: Chybí 35 let záznamů narození - jak dál?

Příspěvekod Zora » sob zář 27, 2014 18:36

http://actapublica.eu/userdata/inventar_E67_vyskov.pdf
od str. 182 tištěného textu je fara Slavkov. opravdu tam chybí roky.


teoreticky při kombinaci úmrtí, kde by mohla být uvedena jména manželů (vdova po , manžel koho...), ale je to nesmírně obtížné, je třeba napřed zjistit všechny zapsané nositele stejného jména jako je poslední předek , zaznamenat si všechny zjištěné okolnosti a pak zkoušet a vylučovat.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29159
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Chybí 35 let záznamů narození - jak dál?

Příspěvekod Dagmar8 » sob zář 27, 2014 19:18

Zorko děkuji, už právě nějaké nositele jména mám /2 svatby / ale zatím jsem nenašla návaznost, protože mi chybí jejich narození - tak jdu hledat dál
ty Dáša
Uživatelský avatar
Dagmar8
 
Příspěvky: 1108
Registrován: pát pro 13, 2013 14:37
Bydliště: Hradec Králové
Oblast pátrání: Slavkov u Brna, Vyškov, Humpolec, Jiřice a okolí, Hradec Králové, Praha, Pardubice, Rokytno,

Re: Chybí 35 let záznamů narození - jak dál?

Příspěvekod lerak » sob zář 27, 2014 19:44

Někdy bývají některá data i v gruntovních knihách, ale jestli jsou a soupisy poddaných pro tu dobu také asi nejsou. Pak také první vizitace berní ruly by aspoň dala jméno, ale nic víc. To samé i urbáře. Knihy účtů panství také mohou dát údaj o jménu, například jako dodávka pšenice do pivovaru nebo jiné zboží.
lerak
 
Příspěvky: 481
Registrován: čtv led 19, 2012 10:09

Re: Chybí 35 let záznamů narození - jak dál?

Příspěvekod Zora » sob zář 27, 2014 19:57

berní rula u nás není, jsme na Moravě.
- takže lánské rejstříky Z.
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29159
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Chybí 35 let záznamů narození - jak dál?

Příspěvekod hozacwa » stř říj 01, 2014 19:37

v některých případech jsem zjistil že určitá desetiletí byla obec "přifařena" pod jinou faru; zkuste si to ověřit.
H.
hozacwa
 
Příspěvky: 238
Registrován: úte dub 09, 2013 16:28

Re: Chybí 35 let záznamů narození - jak dál?

Příspěvekod Dagmar8 » čtv říj 02, 2014 13:43

Děkuji, mrknu
dívala jsem se, ve Slavkově nic, jak zde již psala Zora, ve Vyškově také nic - tak fakt nevím jestli to může být někde jinde,
ty Dáša
Uživatelský avatar
Dagmar8
 
Příspěvky: 1108
Registrován: pát pro 13, 2013 14:37
Bydliště: Hradec Králové
Oblast pátrání: Slavkov u Brna, Vyškov, Humpolec, Jiřice a okolí, Hradec Králové, Praha, Pardubice, Rokytno,

Re: Chybí 35 let záznamů narození - jak dál?

Příspěvekod Zora » čtv říj 02, 2014 14:38

Dagmar, znovu jsem se dívala, to nevypadá, že by chodili jinam, ale že, bohužel, je v matričních zápisech "díra".
Zkuste se ještě jednou podívat do:
http://actapublica.eu/userdata/inventar_E67_vyskov.pdf

Pokud by obec Hodějice v chybějících rocích byla zapisována jinde, byla by v přehledech uvedena. Tenhle starý seznam je docela slušně zpracovaný.
Snad zkusit ještě Rousínov, Rousínovec, Šaratice, ale ani tam v soupise nevidím zmínku o Hodějicích.
Zora
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29159
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části


Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 40 návštevníků