Schubertovi - Suchý Důl, Zásada, Rašovice

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

Schubertovi - Suchý Důl, Zásada, Rašovice

Příspěvekod Dana Schubertová » ned zář 14, 2014 8:31

Dobrý den,
při hledání v matrikách - Suchý Důl, Zásada, Rašovice - jsem si všimla po straně poznámek, pravděpodobně někoho, kdo hledal v matrikách a napsal např. u záznamu svatby datum narození. A protože se to týkalo předků mého muže, napadlo mne, zda nebudu mít to štěstí a na stránky tohoto genealogického fóra chodí někdo, kdo má stejný zájem.
Tak tedy, pokud někdo má předky Schubertovi z této oblasti, můžete se mi ozvat? Jinak Schubertovi se také vyskytovali v Kadani, kam se jich pár přestěhovalo ze Zásady.
Doufám, že můj příspěvek jsem zadala do správného fóra. Přeji všem hezký zbytek dne.
Moc děkuji.
Dana Schubertová
 
Příspěvky: 187
Registrován: pát črc 13, 2007 14:26
Bydliště: J.Palacha 143, Kutná Hora

Re: Schubertovi - Suchý Důl, Zásada, Rašovice

Příspěvekod Zora » ned zář 14, 2014 9:05

Z vlastní zkušenosti vím, že tyhle poznámky si dělali většinou badatelé v první republice, kdy byly matriky fyzicky přístupné (doplňovali svá zjištění pro budoucí badatele) I já jsem se díky nim posunula a dokonce tuším, kdo ony poznámky vepsal :-)))
U významných osob se tyhle poznámky objevují i z 19. století, zřídka, pravděpodobně v souvislosti se vzrůstajícím zájmem další rodové souvislosti u známých velikánů.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29158
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Schubertovi - Suchý Důl, Zásada, Rašovice

Příspěvekod Dana Schubertová » ned zář 14, 2014 9:18

I já jsem se díky těmto poznámkám v některých případech posunula dál, jindy mi jen potvrdily to, co jsem už věděla. Ty poznámky se, ale týkaly opravdu jen tohoto rodu. U jiných záznamů to nebylo. Jinak, podle toho jak se vyskytovaly, tak to šlo po hlavní větvi. Proto jsem to zkusila se poptat. Díky tomuto fóru jsem už navázala na některé vedlejší větve. Je velmi zajímavé se zkontaktovat s někým, kdo neví o vás a vy nevíte o něm. Kolikrát se doplní mezery, nebo se alespoň něco člověk dozví zajímavého.
Dana Schubertová
 
Příspěvky: 187
Registrován: pát črc 13, 2007 14:26
Bydliště: J.Palacha 143, Kutná Hora


Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků