polic. přihlášky

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

polic. přihlášky

Příspěvekod karels » čtv zář 11, 2014 23:19

Prosil bych o objasnění, kde hledat podrobnosti k údaji "viz 375 C?" na policejní přihlášce:
http://vademecum.archives.cz/vademecum/ ... 77&scan=60
4. řádek (Marie)
Děkuji.
karels
 
Příspěvky: 795
Registrován: stř črc 07, 2010 20:38
Bydliště: Brno
Oblast pátrání: H.Brod, Klatovy, Kroměříž, Náchod, Ostr. Nová Ves, Prostějov, Přerov, Telč, Třebíč, Úpice, Miroslav, Ořechov

Re: polic. přihlášky

Příspěvekod Kašpar » pát zář 12, 2014 7:27

Jen mě napadá, že bych se snažil najít arch tohoto označení, pravděpodobně v té samé složce, neboť nad tímto řádkem je jiná poznámka "provdána za...arch 90 C" .
Uživatelský avatar
Kašpar
 
Příspěvky: 6141
Registrován: sob bře 09, 2013 15:32

Re: polic. přihlášky

Příspěvekod karels » pát zář 12, 2014 10:10

Děkuji za reakci. To označení (např. 375C) je Číslo indexu. Bohužel nepřišel jsem na to, jak ho využít pro zrychlení hledání. Nicméně mnou hledaný záznam jsem již nalezl. Při dřívějším hledání jsem udělal tu chybu, že v abecedním řazení této kartotéky jsem hledal Františ před Františová. Zdá se, že -ová nebrali v potaz a hned pokračovali v řazení podle jména.
karels
 
Příspěvky: 795
Registrován: stř črc 07, 2010 20:38
Bydliště: Brno
Oblast pátrání: H.Brod, Klatovy, Kroměříž, Náchod, Ostr. Nová Ves, Prostějov, Přerov, Telč, Třebíč, Úpice, Miroslav, Ořechov

Re: polic. přihlášky

Příspěvekod Kašpar » pát zář 12, 2014 16:00

karels píše:Děkuji za reakci. To označení (např. 375C) je Číslo indexu. Bohužel nepřišel jsem na to, jak ho využít pro zrychlení hledání. Nicméně mnou hledaný záznam jsem již nalezl. Při dřívějším hledání jsem udělal tu chybu, že v abecedním řazení této kartotéky jsem hledal Františ před Františová. Zdá se, že -ová nebrali v potaz a hned pokračovali v řazení podle jména.

Patrně postupovali dle německého tvaru příjmení - bez přechylování
Uživatelský avatar
Kašpar
 
Příspěvky: 6141
Registrován: sob bře 09, 2013 15:32

Re: polic. přihlášky

Příspěvekod Zora » pát zář 12, 2014 16:31

zadávejte jen františ a výsledky si nechejte srovnat podle roků narození nebo křestních jmen, (pokud je znáte) stačí kliknout na příslušnou kolonku. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29159
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části


Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 návštevníků