Sekce "Čtení starých materiálů" - zaindexovani

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

Sekce "Čtení starých materiálů" - zaindexovani

Příspěvekod mhi » úte zář 02, 2014 14:30

Jsem tu novacek, ale docela se divim, ze na to nemate mili genealogove nejaky system misto sekce "Čtení starých materiálů", ve kterem by se potom dalo hledat. Ostatne, to same mi chybi u archives.cz, moznost do obrazku doplnit text, podle ktereho by potom nekdo nasledne mohl neco najit. Na myheritage.cz funguje matchovani lidi nadherne a verim tomu, ze po nejake dobe by se tech udaju lidskou praci doplnilo tolik, ze by bylo v cem hledat a urcite by to usnadnilo dalsi praci.

Jako programatorovi mi to prijde jako trivialni uloha a jednou delana prace by se dala vyuzit mnohokrat. Nebo neco takoveho existuje a jen jsem si toho nevsiml?
mhi
 
Příspěvky: 25
Registrován: úte zář 02, 2014 13:42
Oblast pátrání: Ostravsko

Re: Sekce "Čtení starých materiálů" - zaindexovani

Příspěvekod ozana » úte zář 02, 2014 15:09

A co by se mělo hledat? Klasické hledání zde funguje.
Ožana neznamená ženu, přestože to kdysi velmi dávno bylo ženské křestní jméno
Uživatelský avatar
ozana
 
Příspěvky: 5764
Registrován: úte kvě 12, 2009 6:01
Bydliště: Petřvald
Oblast pátrání: Slezsko, Petřvald okr.Karviná, Šenov

Re: Sekce "Čtení starých materiálů" - zaindexovani

Příspěvekod Zora » úte zář 02, 2014 15:29

Vše je o lidské práci, tedy o čase. A pak vše stojí na těch, kteří jsou ochotni svůj čas věnovat. Je tu z části rozdělaná sekce příjmení, rozdělená podle abecedy. Jenže...
Ti, co to dělali, dávno už sem nechodí, takže není nikdo, kdo by příjmení přeřazoval po určité době podle abecedy a hlavně, přicházejí stále noví členové a většinou si , bohužel, nečtou ani pokyny, jak formulovat příspěvky. Zkuste sledovat řekněme dva, tři dny to, jak je zadáván předmět v sekci čtení materiálů.

Mezi příspěvky z poslední doby je nabídka možnosti zúčastnit se vložením svých údajů vyhledávání shod.
Zkuste se podívat, jak se vyplňuje předmět v rubrice Čtení starých materoálů.
typ zápisu, datum, jazyk, obec (oblast)
Vše je řádně, logicky a jednoduše odůvodněno a jsou napsány i příklady, které nejsou vhodné.
I po upozornění se najdou i tací členové, kteří prostě nejsou ochotni se přizpůsobit, i když by tím ušetřili čas ostatním.
Jsem skeptická k Vašim návrhům. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29159
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části


Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků