brněnské matriky, díky vyřešeno

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

brněnské matriky, díky vyřešeno

Příspěvekod Mirra » stř srp 20, 2014 11:51

prosím znalce brněnských matrik, kde hledat sňatek v roce 1851 u sv. M. Magdaleny v Brně
Naposledy upravil Mirra dne stř srp 20, 2014 16:33, celkově upraveno 1
Mirra
 
Příspěvky: 541
Registrován: sob lis 18, 2006 14:44

Re: brněnské matriky

Příspěvekod Zora » stř srp 20, 2014 12:13

viewtopic.php?f=13&t=4529

ona byla Magdalena zrušena a vedení matriky se přesunulo na Křenovou - kostel Neposkvrněného početí.

asi tady :
http://actapublica.eu/matriky/brno/prohlizec/8038/
a asi tam budou i rejstříky.
Zora

tady je i rejstřík
http://actapublica.eu/matriky/brno/prohlizec/8053/
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29159
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: brněnské matriky

Příspěvekod Mirra » stř srp 20, 2014 12:49

Díky, ale tam jsem už hledal, bohužel sňatek nenašel. Přitom u narození nemanželského syna je dopsán dodatečně otec a v poznámce je uvedeno, že bylo dítě legitimováno sňatkem rodičů u M. Magdaleny Brno.
Mirra
 
Příspěvky: 541
Registrován: sob lis 18, 2006 14:44

Re: brněnské matriky

Příspěvekod Zora » stř srp 20, 2014 14:19

Ok, zkuste tedy poslat onen odkaz , zkusím se Vám po tom v Brně podívat. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29159
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: brněnské matriky

Příspěvekod Mirra » stř srp 20, 2014 14:45

Zora píše:Ok, zkuste tedy poslat onen odkaz , zkusím se Vám po tom v Brně podívat. Z

viewtopic.php?f=9&t=16894&p=79353#p79353

Děkuji za ochotu, odkaz je zde v tomto příspěvku i s přepsaným textem.
Mirra
Mirra
 
Příspěvky: 541
Registrován: sob lis 18, 2006 14:44

Re: brněnské matriky

Příspěvekod Zora » stř srp 20, 2014 15:57

http://actapublica.eu/matriky/brno/proh ... ?strana=36

poslední vlevo dole, ale já přečtu je Peřina a pak Kateřina :-(

Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29159
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: brněnské matriky

Příspěvekod Kašpar » stř srp 20, 2014 16:03

Zora píše:http://actapublica.eu/matriky/brno/prohlizec/8037/?strana=36

poslední vlevo dole, ale já přečtu je Peřina a pak Kateřina :-(

Z

něco doplním:
P. Heinrich, bauers ???susten??? bei dem Gebrüder Klein, ehelicher Sohn ?aus? + Anton Peržina, fleischermeister und bürger in Kutenberg,
und dessen Ehefrau Barbara geb. Werner
K. eheliche Tochter des Joseph Škarek Schmiedmeister und dessen Ehefrau Magdalena geb. Buřina
Uživatelský avatar
Kašpar
 
Příspěvky: 6141
Registrován: sob bře 09, 2013 15:32

Re: brněnské matriky

Příspěvekod Zora » stř srp 20, 2014 16:09

uf, takže jsem se trefila :-) Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29159
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: brněnské matriky

Příspěvekod Branwen » stř srp 20, 2014 16:13

A já doplním a poopravím zbytek:

Peržina Heinrich, Bauassistent bei der Gebrüdern Klein, ehelicher Sohn des + Anton Peržina, Fleischermeisters und Bürgers in Kuttenberg, und dessen Ehefrau Barbara geb. Werner.
Katharina, eheliche Tochter des Joseph Škarek Schmiedmeisters und dessen Ehefrau Magdalena, geb. Burian.
Uživatelský avatar
Branwen
 
Příspěvky: 626
Registrován: sob črc 26, 2014 16:06
Oblast pátrání: Telč, Třešť, Brtnice, Bohdalov, Žďár n. S.

Re: brněnské matriky

Příspěvekod Kašpar » stř srp 20, 2014 16:17

Branwen píše:A já doplním a poopravím zbytek:

Peržina Heinrich, Bauassistent bei der Gebrüdern Klein, ehelicher Sohn des + Anton Peržina, Fleischermeisters und Bürgers in Kuttenberg, und dessen Ehefrau Barbara geb. Werner.
Katharina, eheliche Tochter des Joseph Škarek Schmiedmeisters und dessen Ehefrau Magdalena, geb. Burian.

ah so, asistent. Ufff :lol:
Uživatelský avatar
Kašpar
 
Příspěvky: 6141
Registrován: sob bře 09, 2013 15:32

Re: brněnské matriky

Příspěvekod Mirra » stř srp 20, 2014 16:33

Díky moc Vám všem, zvláště Zorce za vyhledání sňatku.
Mirra
 
Příspěvky: 541
Registrován: sob lis 18, 2006 14:44

Re: brněnské matriky, díky vyřešeno

Příspěvekod Branwen » stř srp 20, 2014 17:15

Nemáte zač, jen bych byla trochu skeptická, co se týče případného zařazení ženicha do rodokmenu - přece jen si matku toho nemanželského dítěte bral dost dlouho po jeho narození. Samozřejmě nelze vyloučit, že je jeho skutečný otec a jen se z nějakého důvodu nemohli vzít, ale skoro 20 let mi přijde už dost...
Uživatelský avatar
Branwen
 
Příspěvky: 626
Registrován: sob črc 26, 2014 16:06
Oblast pátrání: Telč, Třešť, Brtnice, Bohdalov, Žďár n. S.

Re: brněnské matriky, díky vyřešeno

Příspěvekod Zora » stř srp 20, 2014 17:43

a já, když už jsme u těch děkovných projevů, děkuji Kašparovi, ta nejistota, zda jsem aspoň to základní přečetla správně, nebo jen matu tazatele, byla hodně nepříjemná, takže díky za rychlé potvrzení :-))), Kašpare. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29159
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: brněnské matriky, díky vyřešeno

Příspěvekod Kašpar » stř srp 20, 2014 17:49

Zora píše:a já, když už jsme u těch děkovných projevů, děkuji Kašparovi, ta nejistota, zda jsem aspoň to základní přečetla správně, nebo jen matu tazatele, byla hodně nepříjemná, takže díky za rychlé potvrzení :-))), Kašpare. Z

VELIKÉ díky za děkovný projev :-))))
Na ten jsem čekal
:oops:
K.
Uživatelský avatar
Kašpar
 
Příspěvky: 6141
Registrován: sob bře 09, 2013 15:32

Re: brněnské matriky, díky vyřešeno

Příspěvekod Zora » stř srp 20, 2014 18:14

Kašpar píše:
Zora píše:a já, když už jsme u těch děkovných projevů, děkuji Kašparovi, ta nejistota, zda jsem aspoň to základní přečetla správně, nebo jen matu tazatele, byla hodně nepříjemná, takže díky za rychlé potvrzení :-))), Kašpare. Z

VELIKÉ díky za děkovný projev :-))))
Na ten jsem čekal
:oops:
K.


Nečekal, ale jsem pravdomluvná :-))) a když to všechno mělo dobrý konec, tak proč to nenapsat.Z.

Jinak k tomu biologickému otcovství, manžel byl z Brna, ale původem z Kutné Hory, manželka z Krasonic, brali se v Brně a oba mají při svatbě uvedenou brněnskou adresu (možná nevěsta v Brně pracovala). Odvažuji se říct, že pan Peřina otcem dítěte nebyl, to je zapsáno v matrice původního bydliště matky, Krasonicích...
Pravděpodobně se neznali, snad pokud firma bratrů Kleinů něco v okolí Krasonic nestavěla. To by pak bylo třeba pátrat alespoň v dobovém tisku. Nejbližší železnice je v Jemnici, netuším, kdo železnici stavěl :-))) Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29159
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Další

Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků