brněnské matriky, díky vyřešeno

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

Re: brněnské matriky, díky vyřešeno

Příspěvekod Kašpar » stř srp 20, 2014 18:35

Zora píše:
Kašpar píše:
Zora píše:a já, když už jsme u těch děkovných projevů, děkuji Kašparovi, ta nejistota, zda jsem aspoň to základní přečetla správně, nebo jen matu tazatele, byla hodně nepříjemná, takže díky za rychlé potvrzení :-))), Kašpare. Z

VELIKÉ díky za děkovný projev :-))))
Na ten jsem čekal
:oops:
K.


Nečekal, ale jsem pravdomluvná :-))) a když to všechno mělo dobrý konec, tak proč to nenapsat.Z.

Jinak k tomu biologickému otcovství, manžel byl z Brna, ale původem z Kutné Hory, manželka z Krasonic, brali se v Brně a oba mají při svatbě uvedenou brněnskou adresu (možná nevěsta v Brně pracovala). Odvažuji se říct, že pan Peřina otcem dítěte nebyl, to je zapsáno v matrice původního bydliště matky, Krasonicích...
Pravděpodobně se neznali, snad pokud firma bratrů Kleinů něco v okolí Krasonic nestavěla. To by pak bylo třeba pátrat alespoň v dobovém tisku. Nejbližší železnice je v Jemnici, netuším, kdo železnici stavěl :-))) Z

Trať Moravské Budějovice-Jemnice stavěla vídeňská firma Gross.
Uživatelský avatar
Kašpar
 
Příspěvky: 6141
Registrován: sob bře 09, 2013 15:32

Re: brněnské matriky, díky vyřešeno

Příspěvekod Zora » stř srp 20, 2014 18:53

"Trať Moravské Budějovice-Jemnice stavěla vídeňská firma Gross."
Pokud si neděláš legraci, tak třeba bratři Kleinové (Malí) mohli být subdodavateli :-))) firmy Gross (Velký)
:-) Zora
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29159
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: brněnské matriky, díky vyřešeno

Příspěvekod Kašpar » čtv srp 21, 2014 3:29

Zora píše:"Trať Moravské Budějovice-Jemnice stavěla vídeňská firma Gross."
Pokud si neděláš legraci, tak třeba bratři Kleinové (Malí) mohli být subdodavateli :-))) firmy Gross (Velký)
:-) Zora

Jak je ten svět malý, ačkoliv je velký.
Je to dle vyjádření pracovníka musea v Moravských Budějovicích
Uživatelský avatar
Kašpar
 
Příspěvky: 6141
Registrován: sob bře 09, 2013 15:32

Předchozí

Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků