Obec Kalec, okres Plzeň-sever

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

Re: Obec Kalec, okres Plzeň-sever

Příspěvekod syrius » pon srp 18, 2014 9:21

Dobrý den, doporučuji poslat dotaz na Kaleckou matriku na SOKA Plzeň. Mám s archivem dobrou zkušenost, také jsem hledala matriky.:-) E-mail je uveden v odkazu.
http://www.soaplzen.cz/soka-ps
syrius
 
Příspěvky: 567
Registrován: pát úno 22, 2013 14:16

Re: Obec Kalec, okres Plzeň-sever

Příspěvekod Kirvin » pon srp 18, 2014 12:32

Kalec bych hledal fara Žihle, Kralovice, Potvorov nebo Žebnice. Ale osobně se domnívám, že pro malý počet zápisů se prostě matrika vedla dlouho a pro danou obec se nachází ještě na příslušném matričním úřadě. Pro klid v duši bych provedl telefonický dotaz na příslušném matričním úřadě... Řeším podobné problémy na klatovsku, kde šlo o malé vísky a matriční kniha jim tak vystačila na sto let.....
Každý život má svou velikost. (Gorkij)

Ty Tomáš
Uživatelský avatar
Kirvin
 
Příspěvky: 173
Registrován: úte čer 04, 2013 16:35
Bydliště: Plzeňský kraj
Oblast pátrání: panství Šťáhlavy, Plasy, Radnice, Vsetínsko, Pardubicko, Klatovsko, Ostravsko.

Re: Obec Kalec, okres Plzeň-sever

Příspěvekod krasan » pon srp 18, 2014 19:50

Děkuji všem za příspěvky a rady, netušil jsem, kolik lidí mi bude chtít pomoci, jste úžasní.
krasan
 
Příspěvky: 246
Registrován: úte dub 22, 2014 13:23
Bydliště: Sokolov
Oblast pátrání: Nezvěstice, Šťáhlavice, Šťáhlavy, Lipí, Manětín, Rybnice, Hodovíz, Hluboká, Malá Černá Hať, Sedlec, Horní Bříza, Kostelec nad Černými lesy, Praha, Kralovice, Hostomice, Pšov....

Re: Obec Kalec, okres Plzeň-sever

Příspěvekod krasan » čtv srp 21, 2014 12:54

Tak jsem vyzkoušel dle rady kontaktovat matrikáře a zažil jsem menší zklamání. Matriky jsou opravdu ještě v Žihly, ale jen do roku 1883. Pak 7 let NIC a další kronika začíná až rokem 1890. Paní matrikářka mi slíbila, že pokud Kalec někde v tomto období uzří, tak mi dá vědět...
krasan
 
Příspěvky: 246
Registrován: úte dub 22, 2014 13:23
Bydliště: Sokolov
Oblast pátrání: Nezvěstice, Šťáhlavice, Šťáhlavy, Lipí, Manětín, Rybnice, Hodovíz, Hluboká, Malá Černá Hať, Sedlec, Horní Bříza, Kostelec nad Černými lesy, Praha, Kralovice, Hostomice, Pšov....

Re: Obec Kalec, okres Plzeň-sever

Příspěvekod krasan » pát lis 07, 2014 17:30

Tak už nemusím hledat, nakonec byl zápis zapsán pro obec Hluboká. Matrika může být zveřejněna až v roce 2046, tak to bych se načekal :-).
krasan
 
Příspěvky: 246
Registrován: úte dub 22, 2014 13:23
Bydliště: Sokolov
Oblast pátrání: Nezvěstice, Šťáhlavice, Šťáhlavy, Lipí, Manětín, Rybnice, Hodovíz, Hluboká, Malá Černá Hať, Sedlec, Horní Bříza, Kostelec nad Černými lesy, Praha, Kralovice, Hostomice, Pšov....

Předchozí

Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 36 návštevníků