Chyba v matrice???

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

Chyba v matrice???

Příspěvekod LenkaSrb » čtv srp 07, 2014 21:43

Řeším takovou záludnou situaci při pátrání.V Opatově na Moravě se v roce 1701 narodil Jakub Slavíček syn Marka Slavíčka.V matrice jsem našla "jeho děti" s manželkou Rosinou.Pátrala jsem hlouběji do historie přes jeho otce Marka dále.Automaticky jsem si ho spojila s tou Rosinou.Pak jsem hledala v matrice jejich sňatek a nastal šok,jelikož tam nebyl napsaný Jakub Slavíček syn Marka,ale byl tam napsaný jako žeňich Jakub Slavíček syn Jakuba Slavíčka z Přibyslavic.Hledala jsem tedy v matrikách pro Přibyslavice a okolí narození Jakuba Slavíčka syna Jakuba,ale jeho narození jsem nenašla a o žádném Jakubovi Slavíčkovi(myslím jeho otci) není v matrikách ani ťuk.Je tam jen nějaký Matěj Slavíček,který tam má dvě děti,ale ani jedno dítě není Jakub a on je Matěj.Jinak o Jakubovi Slavíčkovi synu Marka nemáme vůbec žádný další záznamy,když bysme vzali v potaz,že by fakt šlo o Jakuba z Přibyslavic.V úmrtní knize je jen napsán Jakub Slavíček obyvatel Opatova.
Myslíte,že by mohlo jít o chybu v matrice a šlo o Jakuba Sl. syna Marka a ne Jakuba z Přibyslavic?Šlo by to ještě nějak jinak ověřit?

Všem děkuji za rady. :)
LenkaSrb
 
Příspěvky: 357
Registrován: sob lis 09, 2013 21:04

Re: Chyba v matrice???

Příspěvekod Jirig » čtv srp 07, 2014 21:53

Já si troufám tvrdit, že chyba v matrice je naprosto normální, místy i docela běžná, vzhledem k lístečkové metodě zapisování/přepisování údajů...nejednou se tu objevily podobné rozpory. Určitě to chce prohledat sourozence a další údaje, čím víc, tím líp.
ty, Giržik
Uživatelský avatar
Jirig
 
Příspěvky: 1891
Registrován: pon čer 30, 2014 8:33
Oblast pátrání: Slezsko - Slatina, Stará Ves, Výškovice, Josefovice, Klimkovice, Ostrava, Bílovec
Morava - Bohuňovice, Lašťany, Trusovice
Polsko - Sobolów

Re: Chyba v matrice???

Příspěvekod LenkaSrb » čtv srp 07, 2014 22:00

Já bych se taky přikláněla k chybě v matrice.Děkuji.A jaký údaje?Moc nevím jak pokračovat.
LenkaSrb
 
Příspěvky: 357
Registrován: sob lis 09, 2013 21:04

Re: Chyba v matrice???

Příspěvekod Jirig » čtv srp 07, 2014 22:07

No měl jsem na mysli sledovat hledaný pár, jejich další děti, případně sourozence, jejich svatby, apod. Třeba se něco ukáže, držím palce ;-)
ty, Giržik
Uživatelský avatar
Jirig
 
Příspěvky: 1891
Registrován: pon čer 30, 2014 8:33
Oblast pátrání: Slezsko - Slatina, Stará Ves, Výškovice, Josefovice, Klimkovice, Ostrava, Bílovec
Morava - Bohuňovice, Lašťany, Trusovice
Polsko - Sobolów

Re: Chyba v matrice???

Příspěvekod LenkaSrb » čtv srp 07, 2014 22:10

Už chápu. :) Děkuji.
LenkaSrb
 
Příspěvky: 357
Registrován: sob lis 09, 2013 21:04


Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 návštevníků