Ovdoveni a snatek

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

Ovdoveni a snatek

Příspěvekod phejl » úte kvě 04, 2010 17:14

Zdravim,
vypada to (pokud nejde o omyl) ze v rodokmenu mam u jednoho muze. Ovdoveni a po dvou mesicich novy snatek (cca 1790). Muzete mi prosim poradit jak bezne/mozne to v te dobe bylo?

Diky,
P.
phejl
 
Příspěvky: 124
Registrován: pát črc 31, 2009 7:18

Příspěvekod Rozina » úte kvě 04, 2010 18:04

Bylo to myslím časté. Matka mého dědečka, při jeho porodu zemřela, dědeček byl 10.dítě a otec se ihned oženil a do roka měl další dítě s novou ženou.
Uživatelský avatar
Rozina
 
Příspěvky: 485
Registrován: pon črc 31, 2006 11:17
Bydliště: Opočno

Příspěvekod Zdenek » úte kvě 04, 2010 18:23

No já myslím, že to bylo nejen časté, ale i nezbytné. Pokud otec třeba 6 dětí zůstal sám.......... Já bych asi nezvládl ani 2. :lol:
Já ve svém rodokmenu takové svatby ( narychlo) mám velice často a téměř vždy se rodí další děti. Už se mi dokonce stalo, že se opakovali i křestní jména. ( musel v tom být i docela zmatek, když byli třeba 2 Františkové jeden po Marii a druhý po Barboře).
Mám dokonce i rekordmana v ovdovění, který ovdověl 3x a ženil se 4x. Se třemi z nich měl děti, a jedna zemřela dřív, než se jim stačilo nějaké narodit.
Buďto měl obrovskou smůlu, anebo s ním nebyl zrovna jednoduchý život.

Zdeněk Olomouc
Zdenek
 
Příspěvky: 1263
Registrován: ned bře 29, 2009 19:58
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod Vizi » stř kvě 05, 2010 7:04

Taky jsem se tomu ze začátku divil, ale jak píší kolegové, bylo to v podstatě logicky nezbytné. Jinak tyhle další sňatky měly ještě další úskalí v uvádění rodičů a prarodičů u dalších generací, velice často je u daného potomka uvedena "nesprávná" matka nebo v různých zápisech odlišná jména. Obzvlášť zašmodrchané to bývá pokud narazíte na případ, že i následující manželka měla stejné křestní jméno :roll:
Ale zase pak ten fantastický pocit když to rozluštíte a dáte dokupy jak to bylo, tak ten za to stojí :lol:
Kdo neskáče není Vyskočil
Uživatelský avatar
Vizi
 
Příspěvky: 125
Registrován: pon pro 04, 2006 20:20
Bydliště: Beroun


Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků