Strucne zapisy a dohledavani

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

Strucne zapisy a dohledavani

Příspěvekod phejl » úte čer 17, 2014 11:19

Zdravim,
rad bych se zeptal ostatnich jak dohledavate vase prime predky v obdobi, kdy jsou zapisy velice strucne, v podstate jen jmena rodicu.

Od poloviny 17. do zacatku 18. stoleti mam zapis z gruntovnice a staci "sledovat penize". Naopak z druhe strany, klasicky pres matriky mam zapisy do roku 1750. Ted se snazim zjistit ktery ten dany Vaclav z nekolika byl otcem, abych se mohl napojit na strom popsany v gruntovnici. Zatim jsem si vypsal vsechny narozeni a svatby v dane farnosti. Nesystematicky mam i nektera umrti - tam je znamy problem, ze kdyz uz je tam vek, muze to byt +-10 let a pasuje to pak na vice lidi. Po tom co do takove tabulky koukam nekolik hodin a spekuluju ktery to urcite nebyl a ktery to byt mohl se zacnu motat v kruzich :D A pak propadnu zoufalstvi a reknu si ze taky mohli byt narozeni/oddani jinde - nic tomu ale nenasvedcuje...

Napada vas lepsi zpusob? Resite podobny problem. Asi zadna zazracna metoda na to nebude.

Diky za vase zkusenosti a napady.
P.
phejl
 
Příspěvky: 124
Registrován: pát črc 31, 2009 7:18

Re: Strucne zapisy a dohledavani

Příspěvekod lerak » úte čer 17, 2014 16:20

Podívejte se do soupisu poddaných.
lerak
 
Příspěvky: 481
Registrován: čtv led 19, 2012 10:09

Re: Strucne zapisy a dohledavani

Příspěvekod phejl » stř čer 18, 2014 8:04

No jestli myslite soupis podanych podle viry (a berni rulu) tak ta mi pomuze v tom 17.stoleti a jiz je mam projite. Ja sesnazim zaplnit mezeru od zacatku do poloviny 18 stoleti.
phejl
 
Příspěvky: 124
Registrován: pát črc 31, 2009 7:18

Re: Strucne zapisy a dohledavani

Příspěvekod lerak » stř čer 18, 2014 10:30

Já myslím soupis poddaných (podle panství a vsí), ne podle víry.
lerak
 
Příspěvky: 481
Registrován: čtv led 19, 2012 10:09

Re: Strucne zapisy a dohledavani

Příspěvekod hozacwa » stř čer 18, 2014 14:30

doporučuji pro provedení výpisů z matrik (což i já používám) následné spárování více se vyskytujících jmen např. podle kmotrů při narození dětí, ev. svědků při opakovaných svatbách (po ovdovění), včetně upřesňování obcí ve vztahu ke jménům apod. z toho vám vyplynou určité souvislosti vzájemných vztahů, které v jiných párech neuplatníte.
H.
hozacwa
 
Příspěvky: 238
Registrován: úte dub 09, 2013 16:28


Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků