zásek v linii předků

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

zásek v linii předků

Příspěvekod Kuba » pon dub 05, 2010 17:45

Mám trochu problém a potřeboval bych poradit. Zasekl jsem se v linii Kuchařů z Babic na Pacovsku. Hodně rád bych se dostal ještě dál. Prohledal jsem se až k Janovi Kuchařovi (1726). Ale vůbe nemohu najít jeho matriku narození. Rok narození jsem se dozvěděl podle matriky úmrtí a pro jistotu prohledal +-5 let okolo a stejně nic. Jako by se zem slehla. Napadlo mě, že se třeba přiženil. Tak jsem zkoušel hledat manželku a žádná žena tohoto křestního jména se v Babicích (v její rok narození) nenarodila a ani tam později žádná svatba Kuchařů nebyla.
Napadlo mě, že třeba tu chalupu koupili a přistěhovali se odněkud Případně, že Kuchař se mu začalo říkat až v průběhu života a předtím měl jiné příjmení. Naznačovalo by tomu i to, že v matrice narození jeho dcery je uvedeno Jan Kuchař jinak Čihovský (Čihovští byli tenkrát v Babicích hodně početná rodina). Avšak žádného odpovídajícího Čihovského narozeného v roce 1726 v Babicích též nenašel.
Nějaké nápady či rady?
Kuba
 
Příspěvky: 148
Registrován: úte zář 01, 2009 17:18

Re: zásek v linii předků

Příspěvekod fubb52 » stř dub 07, 2010 22:13

Kuba píše:Mám trochu problém a potřeboval bych poradit. Zasekl jsem se v linii Kuchařů z Babic na Pacovsku. Hodně rád bych se dostal ještě dál. Prohledal jsem se až k Janovi Kuchařovi (1726). Ale vůbe nemohu najít jeho matriku narození. Rok narození jsem se dozvěděl podle matriky úmrtí a pro jistotu prohledal +-5 let okolo a stejně nic. Jako by se zem slehla. Napadlo mě, že se třeba přiženil. Tak jsem zkoušel hledat manželku a žádná žena tohoto křestního jména se v Babicích (v její rok narození) nenarodila a ani tam později žádná svatba Kuchařů nebyla.
Napadlo mě, že třeba tu chalupu koupili a přistěhovali se odněkud Případně, že Kuchař se mu začalo říkat až v průběhu života a předtím měl jiné příjmení. Naznačovalo by tomu i to, že v matrice narození jeho dcery je uvedeno Jan Kuchař jinak Čihovský (Čihovští byli tenkrát v Babicích hodně početná rodina). Avšak žádného odpovídajícího Čihovského narozeného v roce 1726 v Babicích též nenašel.
Nějaké nápady či rady?


Podle matriky úmrtí v 18. století můžete stanovit rok narození jen velmi přibližně. Zkuste rozšířit interval na +- 10 let. Takový rozdíl by nebyl nijak mimořádný, zvláště u lidí, kteří se dožili vyššího věku.
fubb
fubb52
 
Příspěvky: 23
Registrován: stř črc 18, 2007 21:02
Bydliště: Tišnov


Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: filmovymaniak a 24 návštevníků