Soupis poddaných

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

Soupis poddaných

Příspěvekod LAURIN » úte kvě 27, 2014 18:37

V SP z roku 1651 pro Berounsko jsem našel ve vsi Lštění své předky. Trochu mi nehraje uváděný věk.
Jakub Rambousek 38let, Vondra syn 10let, Mandalena téhož sestra 34let a Jan Rambousek týchž otec 48let. Bývají v těchto soupisech chyby nebo tomu jen nerozumím?
Také bych se chtěl ujistit, zda uvažuji správně. V tomto soupisu je uveden Václav Rambousek a jeho žena Dorota, poddaní Jiřího Viléma Saláta hejtmana dobříšského panství. Berní rula uvádí v Nové Vsi pod Pleší Václava Rambouska a Dorotu jako nově osedlí 1653, zároveň ve vsi Lštění je Rambousovská chalupa pustá. Předpokládám, že jde o stejné osoby. Nevím jak zjistit kam se poděl jeho bratr Jakub Rambousek.
Své přímé příbuzné mám zatím dohledány v Malé Hraštici z roku 1688. Spojitost zatím hledám.
Prosím poraďte jak mám pokračovat dál před rok 1653.
LAURIN
 
Příspěvky: 110
Registrován: pon črc 31, 2006 20:24
Bydliště: Praha-Dobříš

Re: Soupis poddaných

Příspěvekod Zora » stř kvě 28, 2014 18:12

Zkuste přiložit odkaz. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29168
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Soupis poddaných

Příspěvekod LAURIN » stř kvě 28, 2014 21:26

Bohužel neumím vložit obrázek.
LAURIN
 
Příspěvky: 110
Registrován: pon črc 31, 2006 20:24
Bydliště: Praha-Dobříš

Re: Soupis poddaných

Příspěvekod Zora » stř kvě 28, 2014 21:29

viewtopic.php?f=31&t=7775 tady jsou rady, pokud nebudte rozumět, zeptejte se :-)), rádi poradíme , co dál. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29168
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části


Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků