nemanželské děti - stejná matka?

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

nemanželské děti - stejná matka?

Příspěvekod máculka » úte kvě 27, 2014 10:48

Jedná má prapra měla se stejným mužem 3 nemanželské děti, o kterých vím. Dnes hledám datum narození jednoho z nich , víceméně jsem nečekala že ho najdu ale našla. A teď ta má otázka.
Jedná se o Annu Růžičkovou. Zajímá mě váš názor, jestli je to pořád jedna a ta samá, nebo ne. Myslím že je to jedna ale nechci se unáhlit.
http://amp.bach.cz/pragapublica/permali ... B&scan=119 první nemanželské dítě Alois
http://amp.bach.cz/pragapublica/permali ... B&scan=120 další dvě Rudolf a Barbara
http://amp.bach.cz/pragapublica/permali ... B&scan=121 tady je bratr mého prapra o kterém vím Andreas =Ondřej
A tady je i můj prapraděda http://amp.bach.cz/pragapublica/permali ... B&scan=122 třetí zápis od spodu, i s uvedeným otcem, jehož legitimní manželka zemřela 1884

Pak je ještě minimálně jedna sestra...
máculka
 
Příspěvky: 273
Registrován: pát lis 09, 2012 20:23
Oblast pátrání: Průhonice, Praha Smíchov, Staré město, Dunice okr.Humpolec, Vráž u Berouna, Pěnčín u Turnova a okolí

Re: nemanželské děti - stejná matka?

Příspěvekod Zora » úte kvě 27, 2014 11:21

http://digi.nacr.cz/prihlasky2/index.ph ... folium=131
Zde policejní přihláška Johanna, matky a dalších. Nejlepší by bylo hledat tady, děti by musely bydlet se svou matkou. Zora
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29223
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: nemanželské děti - stejná matka?

Příspěvekod máculka » úte kvě 27, 2014 11:41

Ano, ty přihlášky mám. Jak tuto, tak i o rodině jejich otce. Žádné z těchto dětí tam není. Právě že jsem dnes narazila na ten index a napadlo mě, že spolu mohli mít těch dětí víc. Poslední se jin narodilo 3 roky před jeho smrtí. Vlastně by mi to mohlo být jedno,když toho svého prapra mám a po tomto otci pátrat nechci, ale zajímá mě to :-) I to, proč jako ženatý otec min.4 dětí měl děti ještě jinde a se ženou o 30 let mladší :-)
máculka
 
Příspěvky: 273
Registrován: pát lis 09, 2012 20:23
Oblast pátrání: Průhonice, Praha Smíchov, Staré město, Dunice okr.Humpolec, Vráž u Berouna, Pěnčín u Turnova a okolí

Re: nemanželské děti - stejná matka?

Příspěvekod Zora » úte kvě 27, 2014 11:48

pořád ale platí, že snad by ty děti tedy bydlely společně s matkou, pak by měla být někde jejich společná (všechny děti a alespoň matka) přihláška. Nebo by některé z dětí odložila? Je to podivné. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29223
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: nemanželské děti - stejná matka?

Příspěvekod kokosovakulicka » úte kvě 27, 2014 11:51

Pokud nebydlely u otce nebo matky, podivala bych se smerem ke kmotrum.
Uživatelský avatar
kokosovakulicka
 
Příspěvky: 136
Registrován: úte bře 26, 2013 19:08
Bydliště: Brno

Re: nemanželské děti - stejná matka?

Příspěvekod máculka » úte kvě 27, 2014 12:01

Když kmotři v indexu nejsou a samotná matrika není digitalizovaná. A děti nejsou ani na přihlášce matčiných rodičů. Taky je možný, že ty děti před Ondřejem zemřeli. Čert ví. Tak si je nakonec asi zapíšu jako sourozence.
máculka
 
Příspěvky: 273
Registrován: pát lis 09, 2012 20:23
Oblast pátrání: Průhonice, Praha Smíchov, Staré město, Dunice okr.Humpolec, Vráž u Berouna, Pěnčín u Turnova a okolí

Re: nemanželské děti - stejná matka?

Příspěvekod hozacwa » úte kvě 27, 2014 20:21

děti před Ondřejem (zcela jistě jeho sourozenci) zemřít nemuseli; prostě je matka Anna měla Illeg. (za svobodna, nebo jak u mojí jedné předkyně ve vedlejší větvi - a nejen jí - vytvrvale farář psal "Vůbec známá",u každého zápisu narozeného dítětěm čímž dával najevo, že je svobodnou matkou;
taky ne každý "otec", který si takovou ženu s nemanželskými dětmi později vzal za manželku, legitimoval dodatečně tyto vyženěné děti za svoje; nebo taky jen některé, i takové případy jsou.
doporučil bych u všech dětí ověřit datově kolem jejich 20 roku, ev.později, zda se neobjeví někde v matrice oddaných - a hledal bych nejen pod příjmením matky za svobodna, ale i - pokud se později vdala, pod příjmením "nového otce", i když dle zápisů v matrice narození legitimováni/uznáni za vlastní/ nebyli. faráře to moc netlačilo, do matriky jako rodiče napsali, co jim kdo nahlásil.
H.
hozacwa
 
Příspěvky: 238
Registrován: úte dub 09, 2013 16:28

Re: nemanželské děti - stejná matka?

Příspěvekod máculka » úte kvě 27, 2014 21:44

Jsem ráda že si také myslíte že to byli všechno sourozenci :-) Jejich rodiče se ale nikdy nevzali, protože otec zemřel jako ženatý s jinou ženou, jeho druhou ( podle policejních přihlášek).
Nápad hledat je v pozdějších matrikách je fajn, bohužel nevím, kde pak bydleli a matriky jsou podle kostelů a částí města. A příjmení Růžička není v pozdějších generacích zas tak neobvyklé i když si myslím, že je to tam všechno jedna přízeň. Je to taková záhadička, že byl ženatý a zároveň měl ještě tolik nemanželských dětí. Skoro bych si myslela, že ani s manželkou nežil. Ale třeba na to jednou přijdu :-)
máculka
 
Příspěvky: 273
Registrován: pát lis 09, 2012 20:23
Oblast pátrání: Průhonice, Praha Smíchov, Staré město, Dunice okr.Humpolec, Vráž u Berouna, Pěnčín u Turnova a okolí


Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků