pátrání po příbuzných v USA

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

pátrání po příbuzných v USA

Příspěvekod martinka » úte kvě 06, 2014 15:21

Dobrý den,
obracím se na vás - kolegy genealogy - s prosbou o radu.

Chtěla bych se pokusit najít část své rodiny, která je v USA.
Jedná se o rod Barvířů z jihočeských Katovic (resp. Dražejova). Z vyprávění i z několika dokladů, které vlastní naše rodina, vím, že v roce 1933 byli v USA 2 bratranci mého dědy (Matěj Barvíř - narozen 14.1.1893 v Michově č.p. 22 a Jozef Barvíř - narozen 1.4.1896 v Michově č.p. 22) a jedna sestřenice (Rosalie Barvířová - narozena 9.2.1887 v Dražejově č.p.6). Dále vím, že v roce 1955 žila v USA (kokrétně v Chicagu) i sestra mého dědy - ta se narodila jako Růžena Josefa Barvířová 7.3.1901 v Dražejově č.p. 51 a v roce 1955 již byla provdaná jako Rosa Thomas.

V průběhu let boužel vymizely kontakty s těmito členy rodiny a s jejich potomky.

Podle amerických "white pages" (adresář, telefonní seznam) vím, že v USA žije poměrně hodně lidí se jménem Barvir. Předpokládám, že řada z nich jsou naši příbuzní. Příbuzné v ženské linii budu asi hledat těžko - vzhledem ke změně příjmení.

Ráda bych ty americké příbuzné našla, ale nevím, jak a kde začít. Vím, že dnes se nejvíce nabízí možnost komunikace přes facebook, ale já nejsem příznivcem sociálních sítí, proto se senažím vymyslet jinou cestu.
Poradili byste mi prosím, čím začít? Napsat dopisy? Obrátit se na genealogickou společnost v USA? Nebo na některý krajanský spolek?

Uvítám jakýkoli váš náror, radu nebo i osobní zkušenost s pátráním po příbuzných v USA.

Díky, martinka
martinka
 
Příspěvky: 86
Registrován: sob bře 14, 2009 15:18
Bydliště: Liberec

Re: pátrání po příbuzných v USA

Příspěvekod Lucka. » úte kvě 06, 2014 15:50

Zkuste tento odkaz, je v něm odkaz na někoho, kdo má v rodokmenu příjmení Barvir http://rsl.rootsweb.ancestry.com/cgi-bi ... ame=barvir
Lucka.
 
Příspěvky: 180
Registrován: čtv úno 21, 2013 17:54

Re: pátrání po příbuzných v USA

Příspěvekod zhejda » stř kvě 07, 2014 15:13

Dobrý den,

doporučuji využít CSAGSI member forum na FB, případně www.csagsi.org (viz. níže).
Pomohli mi ochotně a našli jsme příbuzné zejména v okolí Chicaga, kde dodnes existuje velice silná cs komunita.


Z.

The member forum of The Czech & Slovak American Genealogy Society of Illinois. Members helping members (or potential members) in all topics related to Eastern European and/or Chicago-area genealogy.

NOTE: While this member-run group is not an official CSAGSI communication forum (the official site is www.csagsi.org) it is moderated.
zhejda
 
Příspěvky: 9
Registrován: pát pro 20, 2013 12:27

Re: pátrání po příbuzných v USA

Příspěvekod zhejda » stř kvě 07, 2014 15:19

+ ještě poznámka, našel jsem později v USA cca 15 různých rodin potomků (jak píšete, bylo to obtížné pátrání vzhledem ke změnám příjmení u žen), postupně jsem je kontaktoval. Statistika odpovědí je nula...ani jedna odpověď, ale celkem to chápu, původní příbuzní odešli v r. 1890...takže pro ty dnešní již naturalizované rodiny to nemusí být příjemné/zajímavé/nevím, doplňte si, co chcete...
zhejda
 
Příspěvky: 9
Registrován: pát pro 20, 2013 12:27

Re: pátrání po příbuzných v USA

Příspěvekod kokosovakulicka » pon kvě 26, 2014 12:36

Tak já bych trochu povzbudila, našla jsem také mnohé příbuzné v USA a jen u jedné rodiny mám zatím nulový ohlas, ale to spíše proto, že jsem našla jen jediného on line blbě příbuzného (takový ten manžel sestřenice ze strýcové strany přes 5 kolen). V ostatních případech bylo velké nadšení, výměna rodinných fotek, report kdo co dělá a jak se nám žije :)
Uživatelský avatar
kokosovakulicka
 
Příspěvky: 136
Registrován: úte bře 26, 2013 19:08
Bydliště: Brno


Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: MirekC a 23 návštevníků