příjmení Löv

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

příjmení Löv

Příspěvekod hana.martynek@gmail.com » sob dub 19, 2014 19:53

Zdravím. V mém rodokmenu se objevilo příjmení Löv (narození Valentina Löv 1814, nejspíše Hranice na Moravě). Je to židovské příjmení? V jakých knihách bych měla pátrat? Díky za odpověď. Hana
hana.martynek@gmail.com
 
Příspěvky: 1
Registrován: sob dub 19, 2014 19:48

Re: příjmení Löv

Příspěvekod Peters » sob dub 19, 2014 23:44

Já mám předky s příjmením Löw a všechno to byli čistokrevní Němci. Někdy v 19. století se začali psát Löb. Takže jenom ze jména usuzovat na náboženství nejde.
Peters
 
Příspěvky: 445
Registrován: ned lis 29, 2009 22:39

Re: příjmení Löv

Příspěvekod Zora » ned dub 20, 2014 2:19

Píšete, že se Vám "objevilo" zminované příjmení.
Zřejmě jste na něj narazila v katolických matrikách. Tam by mělo být také uvedeno, jakého vyznání tato osoba je, případně zmínka o změně vyznání. (Teprve potom je třeba přemýšlet o hledání v v jiných, prav. židovských matrikách.
I v naších nejstarších ivančických matrikách se ale toto příjmení vyskytuje jako ryze katolické. Při namátkovém hledání v článcích na netu jsem na Vaše příjmení mezi židovskými rodinami v Hranicích na Moravě nenarazila.
Zora
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29350
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části


Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků