nepřesnost zápisu

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

Re: nepřesnost zápisu

Příspěvekod Zora » pon dub 14, 2014 20:34

možné je především to, že v zápise o uzavření manželství se hovoří o původu snoubenců (Jivín, Strašice). To ale nemusí nutně znamenat,. že oba se v těch obcích narodili... Bohužel.
Z.
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29190
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: nepřesnost zápisu

Příspěvekod navy2 » pon dub 14, 2014 20:43

tak to jste mě teda nepotěšila další mrtvý bod, připadá mi že mám samý exoty :) no nic tak jdu hledat něco jiného
navy2
 
Příspěvky: 83
Registrován: pát bře 07, 2014 19:43

Re: nepřesnost zápisu

Příspěvekod Zora » pon dub 14, 2014 21:27

ale ne, moje rada zní - vypsat si všechna data přehledně .... nechat uležet, po týdnu začít přemýšlet a zkusit projít matriky ještě jednou.
Mockrát se mně to osvědčilo... Je zase méně pravděpodobné, že by byli oba odjinud. Co třeba manželka odjinud, proto taky by byla i svatby u ní, tedy v jiné matrice... Kombinujte, vymýšlejte ty méně pravděpodobné varianty, ono to zcela jistě vyjde :-)))
Držím palce a nemějte mně to za zlé...
(Mezi námi, exoty, tedy nedohledatelné předky máme zcela jistě všichni)
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29190
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Předchozí

Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků