Stránka 1 z 1

Bydliště ve 20.století

PříspěvekNapsal: pon bře 24, 2014 18:20
od Lamprdon
Chtěl bych zdokladovat kde všude bydlel můj dnes již nežijící děda. Zemřel v roce 1988. Mám info, že bydlel trvale minimálně na 3 adresách. Máte někdo nějakou zkušenost s ohlašovnami trvalého pobytu. Jde mi o to pakliže zdokladuji, že to je můj děda, leč nežijící, jestli mám nárok získat opis, kde a jak dlouho bydlel. Nebo máte jiný nápad jak tyto velmi mladé informace získat? Dopředu hlásím, že ústní info plně vyčerpáno. Děda byl navíc hooodně tajuplný muž.

Re: Bydliště ve 20.století

PříspěvekNapsal: úte bře 25, 2014 14:02
od Lamprdon
Upřesňuji, co jsem zjistil. Dnes jsem navštívil v Brně oddělení evidence obyvatel. Zde Vám vyhotoví výpis, ze kterého lze zjistit, ale bohužel změny v bydlišti pouze cca od roku 1990. Navíc paní něco zašveholila, že žádat o tento výpis můžu pouze sám ve věci své osoby. Pak dodala, že možná i nejbližší příbuzní. Ve věci bydliště 1985 a staršího data konstatovala, že takové údaje rozhodně v počítači nejsou, možná na jakýchsi starších kartách, ale ty že jsou určitě skartovány. Takže 0-0-nic. Lehce bych tedy přeformuloval svůj dotaz: Kde a jak by jste zjistili bydliště svého nežijícího dědečka nebo babičky v letech 1945 - 1980? Nemyslím místo trvalého bydliště v den úmrtí (viz úmrtní listy).

Re: Bydliště ve 20.století

PříspěvekNapsal: úte bře 25, 2014 14:29
od Karolina Vernerova
jeden z rodiny šílených:
pokud kdy vlastnili nějakou nemovitost (za socialismu obtížné), tak najít jejich List Vlastnictví, který se vedl písemně a opravy také a u něj vysledovat adresy... Jenže to by znamenalo, že by museli poctivě hlásit svou novou adresu na všechny úřady (a to si myslím, že je příliš optimistické)
že by třeba měli chatu/chalupu a na místním NV ohlašovali změny své trvalé adresy?

Re: Bydliště ve 20.století

PříspěvekNapsal: úte bře 25, 2014 14:54
od Zora
Na evidenci obyvatel v menším městě mně poslali přihlášku k pobytu (u mého předka se jednalo o období cca 1925 - 1946), nic nikde jsem nedokládala, (dům byl navíc v majetku jeho manželky), jen jsem se zdvořile zeptala. Problém je ale v tom, že ony evidence jsou asi uloženy v archivech a "ono" se občas nechce hledat.

Někde na stránkách ministerstva vnitra je zmíněná možnost pátrat po konkretní osobě, už se to tady probíralo. Je to za poplatek. Nikdo ovšem neví, co napíšou k osobě, která zemřela . Zda tedy nedostanete za (tehdy) 500 Kč pouze strohou informaci - osobu jsme našli, ale zemřela.

Ještě mě napadá sociální správa - (důchody) nevím, jak se to psrávně jmenuje - tam se určitě evidují všechny adresy i všichni zaměstnavatelé, ale netuším, zda poskytují nějaké informace. Zora

Re: Bydliště ve 20.století

PříspěvekNapsal: úte bře 25, 2014 22:40
od Martin Jílek
Zora píše:Ještě mě napadá sociální správa - (důchody) nevím, jak se to psrávně jmenuje - tam se určitě evidují všechny adresy i všichni zaměstnavatelé, ale netuším, zda poskytují nějaké informace. Zora

Myslím si, že to co píše Zora, stojí za pokus. Zkuste poslat e-mail a uvidíte. http://www.cssz.cz/cz/kontakty

Re: Bydliště ve 20.století

PříspěvekNapsal: stř bře 26, 2014 8:57
od Semik
Zora píše:Někde na stránkách ministerstva vnitra je zmíněná možnost pátrat po konkretní osobě, už se to tady probíralo. Je to za poplatek. Nikdo ovšem neví, co napíšou k osobě, která zemřela . Zda tedy nedostanete za (tehdy) 500 Kč pouze strohou informaci - osobu jsme našli, ale zemřela.

Tuto službu nemám vyzkoušenou, ale je určena (co vím) jen ke kontaktování žijících osob. Pokud si hledaná osoba nepřeje kontakt, žadatel se nic nedoví.