FB , vytvoření části z rodokmenu - vyřešeno díky Zorce!

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

FB , vytvoření části z rodokmenu - vyřešeno díky Zorce!

Příspěvekod máculka » úte bře 18, 2014 11:55

Dobrý den, potřebovala bych nějakým způsobem překopírovat část stávajícího rodokmenu. Musím to všechno komplet přepsat do nového rodokmenu nebo je na to nějaký fígl? Třeba něco jako "kopírovat všechny předky a jejich příbuzné osoby XY" ? Chci tuto část rodokmenu poslat příbuzným tak než začnu vše přepisovat, raději se zaptám jestli to nejde jinak :D :D
Děkuji
Naposledy upravil máculka dne úte bře 18, 2014 15:30, celkově upraveno 1
máculka
 
Příspěvky: 273
Registrován: pát lis 09, 2012 20:23
Oblast pátrání: Průhonice, Praha Smíchov, Staré město, Dunice okr.Humpolec, Vráž u Berouna, Pěnčín u Turnova a okolí

Re: FB , vytvoření nového rodokmenu, nutný přepis?

Příspěvekod Zora » úte bře 18, 2014 11:59

využijte tvorbu souboru gedcom, příbuzní by ale měli mít taky FB nebo podobný program, který umí zpracovat soubor gecom. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29154
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: FB , vytvoření nového rodokmenu, nutný přepis?

Příspěvekod máculka » úte bře 18, 2014 12:11

Já to spíš chtěla pak upravit a poslat mailem. Navíc s gedcomem to vůbec neumím... Sama jsem jeden takový soubor dostala a nevím jak ho vložit..
máculka
 
Příspěvky: 273
Registrován: pát lis 09, 2012 20:23
Oblast pátrání: Průhonice, Praha Smíchov, Staré město, Dunice okr.Humpolec, Vráž u Berouna, Pěnčín u Turnova a okolí

Re: FB , vytvoření nového rodokmenu, nutný přepis?

Příspěvekod Zora » úte bře 18, 2014 12:13

mmt, musím si to otevřít :-))) napíšu postup, zvládla jsem to i já :-)))
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29154
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: FB , vytvoření nového rodokmenu, nutný přepis?

Příspěvekod máculka » úte bře 18, 2014 12:14

Jé děkuji, to by jste byla hodná. Ostatně jako vždy :-)
máculka
 
Příspěvky: 273
Registrován: pát lis 09, 2012 20:23
Oblast pátrání: Průhonice, Praha Smíchov, Staré město, Dunice okr.Humpolec, Vráž u Berouna, Pěnčín u Turnova a okolí

Re: FB , vytvoření nového rodokmenu, nutný přepis?

Příspěvekod Zora » úte bře 18, 2014 12:29

takže - otevřít FB
vlevo nahoře tlačítko Soubor, v nabídce vybrat EXPOrt

otevře se Vám dialogové okno Export souboru, zde je postup - kliknout , pak vložit název souboru a odsouhlasit, nebo změnit místo, kam se soubor ve vašem počítači uloží
poté se objeví adresa místa, kam se to tedy uložilo.
pak použjte tlačítko Dále v tomhle dial. okně - nabídne Vám to možnost poznámek o aotori, opět Dále, pak jazyk, opět Dále a pak volbu osob.
bud všechny v rodokmenu, nebo si je tam mužete postupně odklikat výběrem ze seznamu.
pokud nechcete všechny, vyberte možnost Zahrnout pouze zvolené osoby

objeví se vám seznam Vašich osob, ve kterém najdete osobu, co chcte vybrat, odklikněte a pozor, objeví se okénko se seznamem postupně vybíraných osob.
až máte vše vybrané všechny osoby, zmáčknete Dále a dokončit

Soubor gedcom byste měla mít hotový na adrese, kterou jste si výše navolila.

Onen soubor pak přepošlete zcela jednoduše jako přílohu k mejlu.

Import opačným postupem, opět volby Soubor, zde Import a pak postupovat podle návaodu, je třeba vedět, kde je importovaný gedcom uložený.

Ještě myslím, existuje možnost zobrazit si rodokmen, připravit k tisku, uložit jako xls a to přeposlat. Ale to je jen pro oči, nejde to rovnou vložit do rodokmenu. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29154
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: FB , vytvoření nového rodokmenu, nutný přepis?

Příspěvekod Zora » úte bře 18, 2014 12:48

Ještě máte možnost vytvořit si nějaký diagram předků - podle potřeby- horní lišta Diagram, vybrat jaký chcete, zde pak vybrat osobu, a zda chcete její potomky nebo předky a pak zvolit šipku u Tisk - objeví se možnost - uložit.

zase si pamatovat, kam jste zvolila uložení a do mejlu pak přišpendlit tenhle soubor.
příjemce pak vše uvidí a data přečte, ale nevloží rovnou do rodokmenu.

další varianta :
horní lišta - vybrat Výpisy a zde cokoliv, co se vám hodí. nejlépe asi Export Výpisu
no a zase vybrat osobu osoby a podle pokynů až do konce.
snad jsem to napsala srozumitelně, pokud ne, sypu si popel na hlavu a opravím nebo vysvětlím.

Ještě upozornění, pokud budete cokoliv zkoušet, raději opatrně, dvě osoby, pokud uděláte chybu, lze jednoduše smazat.
Hlavně dávejte pozor při importu, pokud byste vkládala více osob, raději napoprvé otevřete Soubor, zde vyberte Nový projekt, tan označte třeba zkouška a vložte sem importovaný gedcom. Pokud se zadaří, můžete to zopakovat a vložit přímo do rodokmenu a projekt Zkouška následně vymazat.
Prostě myslet na to, aby šlo vše vrátit.
Zora
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29154
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: FB , vytvoření nového rodokmenu, nutný přepis?

Příspěvekod máculka » úte bře 18, 2014 14:14

Moc děkuji za postup ke gedcomu!
Výpisy a diagramy znám, už jsem s nimi operovala ale myslím, že nezobrazuje všechny předky. Diagram jenom dvě generace a výpis se týká jen rodiny, čili rodiče a děti. Ale raději se na to ještě podívám.
I přípravu rodokmenu k tisku znám,nenapadlo mě to, mrknu na to jak by to šlo poslat, protože by úplně stačilo, kdyby si to mohli jen prohlédnout.

Ozvu se jak jsem pochodila.
máculka
 
Příspěvky: 273
Registrován: pát lis 09, 2012 20:23
Oblast pátrání: Průhonice, Praha Smíchov, Staré město, Dunice okr.Humpolec, Vráž u Berouna, Pěnčín u Turnova a okolí

Re: FB , vytvoření nového rodokmenu, nutný přepis?

Příspěvekod máculka » úte bře 18, 2014 15:29

Tak to všechno funguje, i výpis jde pro všechny předky či potomky. Musím doplnit pár drobností a pošlu to příbuzným. Díky za pomoc Zoro.
máculka
 
Příspěvky: 273
Registrován: pát lis 09, 2012 20:23
Oblast pátrání: Průhonice, Praha Smíchov, Staré město, Dunice okr.Humpolec, Vráž u Berouna, Pěnčín u Turnova a okolí

Re: FB , vytvoření části z rodokmenu - vyřešeno díky Zorce!

Příspěvekod Zora » úte bře 18, 2014 16:45

Příště pomůžete zase Vy někomu dalšímu, už jsem to psala mockrát, zneužívám možnosti přečtení mých dat, jsem opravdu ráda, že to mohu nějak vrátit. Držím palce, ať se Vám daří.
PS
na ty generace u výpisu a digramu se příležitostně podívejte, ono to tam asi nějak jde nastavit, ale je to pak na víc listů. (Já už jsem na FB zanevřela, tak zapomínám...)
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29154
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: FB , vytvoření části z rodokmenu - vyřešeno díky Zorce!

Příspěvekod máculka » stř bře 19, 2014 13:12

Jde to tam udělat úplně všechno, jen se musí jako výchoží osoba nastavit ten nejstarší předek. Sice jsem u toho pár hodin seděla ale mám tam i fotografie a už jsem to odeslala. Tak jsem zvědavá, co na to řeknou :-) Mě nijak FB nevadí,pracuje se mi sním celkem dobře a jak je vydět, ani ke zobrazení celého rodokmenu MH nepotřebuji. Stejně s jinými programy nemám zkušenosti :-)
máculka
 
Příspěvky: 273
Registrován: pát lis 09, 2012 20:23
Oblast pátrání: Průhonice, Praha Smíchov, Staré město, Dunice okr.Humpolec, Vráž u Berouna, Pěnčín u Turnova a okolí

Re: FB , vytvoření části z rodokmenu - vyřešeno díky Zorce!

Příspěvekod Zora » stř bře 19, 2014 13:14

Kdysi jsem to dělala, ted používám PAF, jsem spokojená a je to velmi podobné.
Vše je pouze o tom, naučit se pořádně využívat dané funkce.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29154
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: FB , vytvoření části z rodokmenu - vyřešeno díky Zorce!

Příspěvekod ozana » stř bře 19, 2014 13:37

FB je zkratka pro Facebook, aplikace od MyHeritage je FTB (FamilyTreeBuilder)
Ožana neznamená ženu, přestože to kdysi velmi dávno bylo ženské křestní jméno
Uživatelský avatar
ozana
 
Příspěvky: 5764
Registrován: úte kvě 12, 2009 6:01
Bydliště: Petřvald
Oblast pátrání: Slezsko, Petřvald okr.Karviná, Šenov

Re: FB , vytvoření části z rodokmenu - vyřešeno díky Zorce!

Příspěvekod Zora » stř bře 19, 2014 15:44

Sorry, Máculka použila FB a já tuhle zkratku také používám, porozumněly jsme si.
Asi to bude tím, že Facebook vůbec nepoužívám. Tak pro příště už to bude u nás jasnější. Z

PS - kdysi v mém mládí se vedla ohnivá diskuze, co je to tranďák...
Pro jedny tranzistor, pro druhého transformátor, stejně nikdo svůj názor nezměnil. :-)))
Pro mě ovšem transformátor jedině trafo :-)))
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29154
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: FB , vytvoření části z rodokmenu - vyřešeno díky Zorce!

Příspěvekod máculka » stř bře 19, 2014 16:02

Ozana - to jsem ale trdlo co? :-D Hlavně že jsme si se Zorkou hned porozuměli. Jasně že na facebooku řádný rodokmen nedělám.
máculka
 
Příspěvky: 273
Registrován: pát lis 09, 2012 20:23
Oblast pátrání: Průhonice, Praha Smíchov, Staré město, Dunice okr.Humpolec, Vráž u Berouna, Pěnčín u Turnova a okolí

Další

Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 35 návštevníků