Šlechtický rod Cecinkar - kde hledat?

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

Šlechtický rod Cecinkar - kde hledat?

Příspěvekod starosta33 » pon bře 17, 2014 11:14

Dobrý den,

ve svém pátrání jsem se dostal ke vzdálenému předku Františku Xaveriovi Cecinkarovi (psáno také Czeczinkar, Cecingar, Zezingar apod.), rytíři z Birnic, který žil v letech 1755-1816 a dá se o něm na internetu sehnat relativně dost informací.

Začal mě zajímat tento šlechtický rod, ale na internetu jsem o něm nalezl celkem dost málo (google, systém kramerius, některé knihy v digitálni podobě). Také se informace dost různí. Bohužel nejsem v tuto chvíli v ČR a nemám přístup do knihoven, kde bych možná něco mohl dohledat. Chtěl bych poprosit o radu, kde hledat předky (tedy celou rodovou linii) nebo jakékoliv informace o tomto rodu, případně jakou literaturu vyhledat. V případě zájmu mohu poslat vše, co jsem nashromáždil.

Děkuji mnohokrát.
starosta33
 
Příspěvky: 34
Registrován: pon úno 24, 2014 16:30

Re: Šlechtický rod Cecinkar - kde hledat?

Příspěvekod Karolina Vernerova » pon bře 17, 2014 11:45

fundovanější Vám nějakou literaturu určitě poradí

mne zaujalo toto:
http://www.historie.hranet.cz/heraldika ... 32-3-4.pdf
(přelistujte na stranu č. 120- neboli 8 elektronickou)
je tam hodně jmen- jedná se o popis hrobů/hrobky....
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: Šlechtický rod Cecinkar - kde hledat?

Příspěvekod Zora » pon bře 17, 2014 12:00

POkud nemáte, mohu poslat oskenované stránky z knihy: zmíněn původ rodu, předci Františka i jeho služba ve Vídni u hr. z Vrba a část. pokračování .

Jan Halada, Lexikon české šlechty

Pilňáčka máte?
Pokud tedymáte zájem, pošlte mně přes SZ mejlovou adresu, večer se pokusím oskenovat a poslat. Zora
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29159
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Šlechtický rod Cecinkar - kde hledat?

Příspěvekod starosta33 » pon bře 17, 2014 15:33

Děkuji moc za reakce. Na internetu už jsem opravdu googloval dost, tedy tento příspevěk našel.

Haladu mám také k dispozici a už jsem využil, děkuji za nabídku.

Pilňáčka nemám, děkuji za skvělý tip. Zkusil jsem najít online i přes odkaz z tohoto fóra (http://vsff.rivido.de/pilnacek/001.html), nicméně tam jsem o Cecinkarech zmínku nenašel. Titulů je ale mnohem více, takže se po nich poohlédnu v knihovně někdy později. Kdyby náhodou někdo vlastnil a byl ochoten se podívat, moc bych to samozřejmě ocenil... ;-)
starosta33
 
Příspěvky: 34
Registrován: pon úno 24, 2014 16:30

Re: Šlechtický rod Cecinkar - kde hledat?

Příspěvekod Kašpar » pon bře 17, 2014 15:51

http://www.miletin.cz/dokum/1-sl-sl.pdf tady je, na straně 22, zmínka o rytíři Františku de Paula Cecinkar z Birnic, takto majiteli poličanského panství v 1811 - 1855; na lanžovském hřbitově má mít rodina Cecinkarů hrobku
Uživatelský avatar
Kašpar
 
Příspěvky: 6141
Registrován: sob bře 09, 2013 15:32


Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků