používání křestních jmen

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

používání křestních jmen

Příspěvekod LiborA » úte bře 04, 2014 10:59

Mám takové dilema:

1741 se narodil Prokop Jakub otec Jakub Hepnar, matka Dorota, levans Jakub Brož z Volešnice, testes Václav Řemínek ze Zábrodí
1742 se narodil Jakub, otec Jakub matka Mariana, levans Jakub Brož z Volešnice, testes Matěj Gabriel a Mariana dcera Václava Řemínka ze Zábrodí
1745 se narodil Antonín Jakub otec Jakub matka Dorota, testes Matěj Gabriel a Anna Marie dcera Jakuba Brože z Volešnice
1756 se narodil František Simon, syn Jakuba a Mariany, levans Jakub Brož, testes Dorota Maria manželka Václava Řemínka
1760 se narodil František otec Jakub matka Dorota, testes Marie manželka Václava Řemínka.

Takže odhaduji, že Mariana Hepnarová a Dorota Hepnarová jsou jedna a tatáž osoba (Dorota Mariana Hepnarová), Vidím i jako možné, že se narodila jako Brožová.

Dorota Hepnarová se narodila kolem roku 1707, který pro Červený Kostelec bohužel chybí, takže možnosti ověření jsou mizivé.

Jaký je váš názor?
LiborA
 
Příspěvky: 145
Registrován: pát říj 11, 2013 5:13
Bydliště: Chomutov
Oblast pátrání: Náchodsko, Broumovsko, Semilsko

Re: používání křestních jmen

Příspěvekod powery » úte bře 04, 2014 16:05

Co svatba/y Jakuba a Mariany/Doroty?
Uživatelský avatar
powery
 
Příspěvky: 231
Registrován: úte led 04, 2011 8:31
Oblast pátrání: Pelhřimov, Louka, Ostojkovice, Lažínky, Lhotice, Mladoňovice, Stračovská Lhota, Jackov, Podolí - Jemnice, Moravské Budějovice, Slavíkovice, Ilnice (Il'nycja), Počátky, Kdousov, Vranín

Re: používání křestních jmen

Příspěvekod LiborA » úte bře 04, 2014 19:54

Bohužel, nenašel jsem (doufám jen zatím)
LiborA
 
Příspěvky: 145
Registrován: pát říj 11, 2013 5:13
Bydliště: Chomutov
Oblast pátrání: Náchodsko, Broumovsko, Semilsko

Re: používání křestních jmen

Příspěvekod Zora » úte bře 04, 2014 20:35

stejné střídání jmen vidím i u
Dorota Maria manželka Václava Řemínka
Marie manželka Václava Řemínka

Zkuste se podívat, jak je tato žena (pokud jde o stále stejnou stejnou manželku Václava Řemínka), pokud byla křtěná oběma jmény, je Vaše teorie pravděpodobná. Ovšem mate mě tam to období 1745 - 1756, kdy nejsou uvedeny žádné děti , ale zřejmě jste nehledal, jinak by to bylo dost zvláštní.... Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29350
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: používání křestních jmen

Příspěvekod LiborA » stř bře 05, 2014 18:46

Děti tam jsou, jen jsem je nevypisoval. Tyhle jsem vzal jako ukázku, popravdě k Marianě jsou jen dvě, u všech ostatních je Dorota. Na druhou stranu jsem se s takovýmto prohazováním jmen zatím nesetkal.
LiborA
 
Příspěvky: 145
Registrován: pát říj 11, 2013 5:13
Bydliště: Chomutov
Oblast pátrání: Náchodsko, Broumovsko, Semilsko


Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků