Knihy zhostů panství Chotěšov (okr. PJ)

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

Knihy zhostů panství Chotěšov (okr. PJ)

Příspěvekod Kirvin » stř úno 19, 2014 19:04

Karel Kašpar se ve své knize Dobřany 1243 - 1998 zmiňuje na str. 43 o Knize zhostů chotěšovského klášterního panství, které mají být pro léta 1628 - 1728 uloženy pod signaturou XI 143 10 v dvorním archivu rodiny Thur - Taxisů v Řezně.

Má se jednat o rejstřík poddaných, kterým bylo povoleno se odstěhovat, ev. byli zcela vyjímečně propuštěni z poddanského svazku. Zmiňuje, že knihy měly být vydány v edici autorem J. Huttlem (duchovním v Horšovském Týně), ve 30. letech 20. století.

Pokoušel jsem se lustrovat různé knihovny v Plzni a okolí, internet a nic... Nemáte někdo o uvedeném materiále povědomí, ev. odkaz?

Prošel jsem i inventář Vs Chotěšov (SOA Plzeň) a zde se zhostné knihy panství nenacházejí.
Každý život má svou velikost. (Gorkij)

Ty Tomáš
Uživatelský avatar
Kirvin
 
Příspěvky: 173
Registrován: úte čer 04, 2013 16:35
Bydliště: Plzeňský kraj
Oblast pátrání: panství Šťáhlavy, Plasy, Radnice, Vsetínsko, Pardubicko, Klatovsko, Ostravsko.

Re: Knihy zhostů panství Chotěšov (okr. PJ)

Příspěvekod Karolina Vernerova » stř úno 19, 2014 20:22

Nevím, jak Vám jde němčina, ale nebylo by nejjednoduší napsat do archivu Thurn Taxisů?
http://www.hofbibliothek.thurnundtaxis. ... eiten.html
Mají evidentně dokonce studovnu..... Třeba jsou ochotni vyhledat....

Neumím německy, ale možná na tomto webu mají také online seznam archiválií.
TY Karolina
Uživatelský avatar
Karolina Vernerova
 
Příspěvky: 7387
Registrován: pát lis 02, 2012 21:47
Bydliště: Praha
Oblast pátrání: Katolíci: Praha, Prachaticko, Teplice ----> Mělník, Slaný, Turnovsko až k Ještědu, Příbramsko, Sedlčansko, Rudník
Židé: Tábor, Votice, Klatovy, Heřmanův Městec, u Pelhřimova, Praha, Příbramsko

Re: Knihy zhostů panství Chotěšov (okr. PJ)

Příspěvekod Zora » stř úno 19, 2014 22:22

Zápisy kláštera Chotěšovského 1272—1597 IV.
http://archive.org/stream/archivesk01nu ... g_djvu.txt

V rejstříku jsou uvedena nějaká příjmení.
Netuším ale obsah, mně se to velice špatně načítá a většinou mně tento zdroj spadne, to už je na Vás, nezlobte se, pokud to bude k ničemu.. Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29350
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části


Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků