Chybné údaje na familysearch.org?

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

Chybné údaje na familysearch.org?

Příspěvekod venusev » úte led 12, 2010 9:02

Řeším trochu zvláštní věc.

Našla jsem nějaké předky na www.familysearch.org, jenže mi nesedí údaje, které se tam uvádí s údaji, které mám z matriky.

Kde se tam ta data berou? To se tomu nedá věřit?

Setkali jste se s tím?

Děkuji, Venuše
Uživatelský avatar
venusev
 
Příspěvky: 539
Registrován: čtv lis 26, 2009 21:24
Bydliště: CHOMUTOV
Oblast pátrání: Kladno, Slaný, Mělník
jižní Čechy - Strakonicko

Příspěvekod duros » úte led 12, 2010 9:54

Ide o to, ako indexeri urobili transkripciu udajov. Nahlad dokumentu sa neda zobrazit? O aky dokument ide?
Na druhej strane udaje mohli byt aj spravne prepisane, ale zapisy v dokumentoch nemusia byt presne (vid napr. vek imigrantov v zaznamoch na ellis islande). Nie su vzdy spravne, hoci viem nepochybne, ze ide o osobu s inym vekom, ale aspon je to priblizne (+/- nejake roky).
Uživatelský avatar
duros
 
Příspěvky: 853
Registrován: pát zář 04, 2009 22:06

Příspěvekod venusev » úte led 12, 2010 10:16

Já jsem prokazatelně našla svého předka i s přesným datem narození i místo narození a rodiče souhlasí, ale prarodiče jsou jiní... pak jsou tam sourozenci, které jsem v matrice vůbec nenašla...

Náhled na ten dokument jsem nenašla.
Uživatelský avatar
venusev
 
Příspěvky: 539
Registrován: čtv lis 26, 2009 21:24
Bydliště: CHOMUTOV
Oblast pátrání: Kladno, Slaný, Mělník
jižní Čechy - Strakonicko

Příspěvekod Trop » úte led 12, 2010 19:32

O kterou dobu se jedná? Nejsou chybějící děti narození až v USA? Jména prarodičů se dost často špatně opisovala třeba z lodních lístků. Běžně se mi stalo, že Václava v některých dokumentech označovali jako James, z Marie udělal Manie apod. A roky - zvlášť na lodních nebo sčítacích listech se klidně liší o 3-5 let.
Uživatelský avatar
Trop
 
Příspěvky: 54
Registrován: pon lis 30, 2009 19:58

Příspěvekod venusev » úte led 12, 2010 21:41

Jedná se o Frantiska Krivance, mého prapradědu.
Narodil se v Doubravici a v Drazejove si vzal Marii Mrazovou, podle matriky jsou jeho rodiče Vojtech Krivanec a Marie Matous, ale na téhle stránce se píše, že rodiče jsou Matej Krivanec a Johana Bazatova.

Tak mě zajímalo, kde se ta data berou, abych nešla nějakou špatnou cestou.
Uživatelský avatar
venusev
 
Příspěvky: 539
Registrován: čtv lis 26, 2009 21:24
Bydliště: CHOMUTOV
Oblast pátrání: Kladno, Slaný, Mělník
jižní Čechy - Strakonicko

Příspěvekod Trop » úte led 12, 2010 23:35

Jak jsem se v rychlosti díval, tak je tam Františků "Skřivánků" a "Krivanců" větší množství. A s různými manželkami a s různými roky narození. Nemůže se jednat o různé rodiny? Asi by to chtělo pro přehlednost hodit na papír a zjišťovat vztahy i přes jejich děti.
Uživatelský avatar
Trop
 
Příspěvky: 54
Registrován: pon lis 30, 2009 19:58

Příspěvekod jtks » čtv led 14, 2010 14:03

Já tam našla dvě kompletní rodiny svých příbuzných z rozrodu. Všechno se shoduje (jména všech členů rodiny, místo narození, věkové rozdíly) až na roky. Všichni mají rok narození posunutý o cca 2-3 roky. Jsou to stoprocentně oni - tenhle větev mám zpracovanou téměř kompletně vč. všech shodných příjmení.

PS: jo a v části rodokmenů, to není nijak provázané. Jména se velmi často opakují někdy i s různými daty. Je tam otec, matka a jedno dítě, znovu stejní rodiče a další dítě... Třeba 8x pokud měli tolik dětí.
jtks
 
Příspěvky: 128
Registrován: pon lis 05, 2007 21:38
Bydliště: Mořice

Příspěvekod jtks » čtv led 14, 2010 14:35

venusev píše:Jedná se o Frantiska Krivance, mého prapradědu.
Narodil se v Doubravici a v Drazejove si vzal Marii Mrazovou, podle matriky jsou jeho rodiče Vojtech Krivanec a Marie Matous, ale na téhle stránce se píše, že rodiče jsou Matej Krivanec a Johana Bazatova.


A z jaké matriky ty údaje čerpáte?
Mě už se přihodilo, že jsem si zapsala rodiče z oddací matriky a později až jsem našla rodnou, tak tam byla taky jiná matka. Domnívám se, že rodná matka zemřela a do oddací matriky farář omylem zapsal druhou manželku otce. (Ale ten druhý sňatek se mi zatím dohledat nepodařilo).

To jen na vysvětlení, že k takovým omylům docházelo a asi záleželo i na tom, jaké doklady imigranti předkládali.
jtks
 
Příspěvky: 128
Registrován: pon lis 05, 2007 21:38
Bydliště: Mořice


Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků