Emigranti do Chicaga kolem roku 1900-matriky na familysearch

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

Emigranti do Chicaga kolem roku 1900-matriky na familysearch

Příspěvekod KackaCT » ned úno 02, 2014 10:37

Dobrý den a hezkou neděli vám všem.
Obracím se s prosbou o pomoc, neb dva dny hledám a jsem neúspěšná a bezradná. Tak nevím, jestli někde dělám chybu, nebo to jen nemůžu najít.

Jde mi o aplikaci familysearch.

Potřebovala bych se dostat na matriky (oddaných, narozených i zemřelých), ale nějak mi to nejde.
Upřesním:

Roku 1901 emigrovala Barbora Kuneš, nar. 1878 do Ameriky. Dohledala jsem pasažérský list, to je OK.
Roku 1903 si tam vzala Jakuba Kre(t)če - též jsem dohledala zápis na familysearch.
Tento Jakub přijel do Ameriky přes Anglii - též mám zápis.

Nicméně jsou to všechno jen ty výpisy a já bych si to potřebovala ověřit v matrikách. Někde na mě totiž vyskočilo, že Jakub tam roku 1904 zemřel.
Problém nejspíš bude v tom, že vůbec nevím, jestli jsou tyto matriky přístupné a jestli hledám správně.
Mohl by se mi někdo z vás zdatnějších po tom poohlédnout?
Indicie:
Barbora Kuneš, nar. 1878, v Americe vedena jako Barbara Kunesch, Chicago, Cook, Illinois
Jakub Kre(t)č, nar. 1877, v Americe veden jako Jakob či Jacob Kretsch, místo pobytu nejspíš stejné.

Jsem vděčna za jakékoli "nakopnutí" správným směrem. Kačka
KackaCT
 
Příspěvky: 49
Registrován: pon led 28, 2013 20:45
Bydliště: Česká Třebová
Oblast pátrání: Bohuňovice okr. Svitavy, Dolní Újezd u Litomyšle, Svinná u České Třebové, Dobruška, Díly (Nový Postřekov), Postřekov.

Re: Emigranti do Chicaga kolem roku 1900-matriky na familyse

Příspěvekod Lucka. » ned úno 02, 2014 17:10

Odkaz na matriky pro USA https://familysearch.org/search/collect ... TED_STATES
poté si najděte Illinois, Cook Country, vámi hledané zápisy jsou v matrikách, které prozatím nejdou otevřít, ale měly by být od letošního roku přístupné.
Lucka.
 
Příspěvky: 180
Registrován: čtv úno 21, 2013 17:54

Re: Emigranti do Chicaga kolem roku 1900-matriky na familyse

Příspěvekod KackaCT » ned úno 02, 2014 19:36

Jéé, moc děkuji. Na to jsem koukala, ale nevěděla jsem, že mě to nepustí dál. Tak uvidíme, zaměřím pátrání zatím jinam a budu doufat, že to brzy otevřou.
Ještě jednou moc děkuji.
KackaCT
 
Příspěvky: 49
Registrován: pon led 28, 2013 20:45
Bydliště: Česká Třebová
Oblast pátrání: Bohuňovice okr. Svitavy, Dolní Újezd u Litomyšle, Svinná u České Třebové, Dobruška, Díly (Nový Postřekov), Postřekov.

Re: Emigranti do Chicaga kolem roku 1900-matriky na familyse

Příspěvekod Lucka. » ned úno 02, 2014 20:31

Doufám, že jsem to správně pochopila, tyhle odkazy narozdíl od jiných opravdu nešly otevřít.
Lucka.
 
Příspěvky: 180
Registrován: čtv úno 21, 2013 17:54

Re: Emigranti do Chicaga kolem roku 1900-matriky na familyse

Příspěvekod KackaCT » ned úno 02, 2014 21:04

Snad ano, uvidíme. Ráda bych to dohledala, tak snad budu mít štěstí.
KackaCT
 
Příspěvky: 49
Registrován: pon led 28, 2013 20:45
Bydliště: Česká Třebová
Oblast pátrání: Bohuňovice okr. Svitavy, Dolní Újezd u Litomyšle, Svinná u České Třebové, Dobruška, Díly (Nový Postřekov), Postřekov.


Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků