Katastr, objekt, majitel.

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

Re: Katastr, objekt, majitel.

Příspěvekod IvoD » úte bře 11, 2014 13:41

Radix píše:Pokud se nezměnilo číslování domů, tak ano.
Nebydleli tam Poláškovi?

Já nevím jestli se tam přečíslovávalo a případně kdy. Zatím předpokládám, že mezi lety 1771 a 1830 ne, jestli se přečíslovalo později to nevím. (Kdyby se vůbec nepřečíslovalo, tak přece nepotřebuji stabilní katastr, ale stačí mi si to najít na internetu :? ). O Poláškových nic nevím.

Existují nějaké seznamy stabilního katastru pro území bez skic, které obsahují spárovaná červená a černá čísla ze skic?
IvoD
 
Příspěvky: 127
Registrován: čtv lis 29, 2012 10:04

Re: Katastr, objekt, majitel.

Příspěvekod Radix » úte bře 11, 2014 16:40

Existují ještě parcelní protokoly. Těch je takové množství, že zřejmě nebudou nikdy digitalizovány.
Dá se do nich nahlédnout prezenčně v badatelně I. oddělení Národního archivu.
Radix
 
Příspěvky: 3188
Registrován: úte led 08, 2013 18:54

Re: Katastr, objekt, majitel.

Příspěvekod Kulda » stř bře 12, 2014 9:59

A co znamenaji cerna cisla ve stabilnim katastru, kdyz cervena odkazuji na pisemny operat katastru?
Kulda
 
Příspěvky: 250
Registrován: čtv bře 06, 2014 14:57
Oblast pátrání: Severni a jizni Morava, Teplicko, Nemecko, Polsko

Re: Katastr, objekt, majitel.

Příspěvekod Zora » stř bře 12, 2014 11:48

Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29159
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Katastr, objekt, majitel.

Příspěvekod Radix » stř bře 12, 2014 12:50

dá se dohledat poloha budovy na mapě stabilního katastru, když pro danou obec nejsou na webu zveřejněny skici ale jen otisky? Konkrétně se jedná o Oplocany č. 7 (panství Tovačov, okr. Přerov).


Současné č.p. 7 v Oplocanech je totožné s č.p. v roce 1833. Je to st. 39.
Radix
 
Příspěvky: 3188
Registrován: úte led 08, 2013 18:54

Re: Katastr, objekt, majitel.

Příspěvekod ota » stř bře 12, 2014 22:53

Já jsem u svých předků svobodníků Čenský - Daměnice ( okolí Pravonína), Hrachovice narazila, že vlastnili židovské chalupy. Takže usuzuji že měli chalupu, kterou židům pronajímali. Najdete to i u několika dalších svobodníků na www.svobodnici.cz. Je tam soupis z roku 1789. Jsou tam i Otročice, ale tam není žádná židovská chalupa uvedena, ale někde jsem četla, že židé měli uvedeno v matrice Jeřábovsko - což by odpovídalo Otročičům, kde měl Jeřábek chalupy. Také celá svobodnická čtvrť se po něm jmenovala. Nikde sem ale nenašla kdy, protože ve zmíněném soupise 1789 jsou svobodnické čtvrti značeny jen kraji a čísly. Možná to bylo někdy před tím. Možná vám tato informace v něčem pomůže. Nevím, zda se ve svobodnických knihám zapisovaly i pronájmy. Tyto knihy jsou uloženy v NA Milady Horákové.
Zdravím, Ota
ota
 
Příspěvky: 287
Registrován: ned zář 15, 2013 0:23
Bydliště: Praha 8
Oblast pátrání: Citoliby, Čechtice, Dolní Kralovice, Doksany,Dolní Orlice, Dubá, Hrubá Skála, Klatovy,Králíky, Louny, Lenešice, Lysá nad Labem, Louňovice, Lovosice, Pesvice, Postupice, Praha, Ředhošť, Semice, Třebíč, Turnov,

Předchozí

Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků