Zemský archiv Olomouc

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

Zemský archiv Olomouc

Příspěvekod Pavel M. » pát zář 25, 2009 13:25

Dobrý den, nebude mít náhodou někdo cestu do Olomouce nebo není zde někdo, kdo tam bydlí??

Potřeboval bych najít a vyfotit 2 zápisy o sňatku, na oplátku mohu něco vyhledat v MZA Brno.

Kdyby tu někdo takový byl, tak se mi prosím ozvěte soukromou zprávou. Díky.
Uživatelský avatar
Pavel M.
 
Příspěvky: 143
Registrován: úte říj 21, 2008 21:52
Bydliště: Zborovice

Re: Zemský archiv Olomouc

Příspěvekod carlos » pát zář 25, 2009 15:14

Pavel M. píše:Dobrý den, nebude mít náhodou někdo cestu do Olomouce nebo není zde někdo, kdo tam bydlí??

Potřeboval bych najít a vyfotit 2 zápisy o sňatku, na oplátku mohu něco vyhledat v MZA Brno.

Kdyby tu někdo takový byl, tak se mi prosím ozvěte soukromou zprávou. Díky.


Není to,co hledáte v digiarchivu u mormonů? http://search.labs.familysearch.org/rec ... 475346;w=0
Uživatelský avatar
carlos
 
Příspěvky: 833
Registrován: čtv kvě 10, 2007 15:39
Oblast pátrání: Liberecko, Semilsko
http://www.genealogieglaser.euweb.cz/index.html
http://vlach.webz.cz
http://zds-rochlice.webz.cz/
R1b - R-Y19469 - R-F2610
https://www.yfull.com/tree/R-Y19469/
https://www.yfull.com/mtree/H3p/

Příspěvekod Pavel M. » pát zář 25, 2009 20:02

Díky, obec mého zájmu se v seznamu opravdu nachází, jenom ty záznamy jsou staršího data. Já potřebuji jen o pár desítek let mladší...

Zeptám se, co je to za matriky a jak k nim mormoni vůbec přišli? Jsou to všechny jejich matriky z Čech, nebo existují ještě další??
Uživatelský avatar
Pavel M.
 
Příspěvky: 143
Registrován: úte říj 21, 2008 21:52
Bydliště: Zborovice

Příspěvekod duros » pát zář 25, 2009 20:12

Pavel M. píše:Díky, obec mého zájmu se v seznamu opravdu nachází, jenom ty záznamy jsou staršího data. Já potřebuji jen o pár desítek let mladší...

Zeptám se, co je to za matriky a jak k nim mormoni vůbec přišli? Jsou to všechny jejich matriky z Čech, nebo existují ještě další??


Tak neviem ako v Cechach, ale na Slovensku vdacime prave mormonom za to, ze sa mozeme v matrikach rypat...oni nafotili vsetky matriky v archivoch.
Uživatelský avatar
duros
 
Příspěvky: 853
Registrován: pát zář 04, 2009 22:06

Příspěvekod Jan » pát zář 25, 2009 20:14

Pavel M. píše:Díky, obec mého zájmu se v seznamu opravdu nachází, jenom ty záznamy jsou staršího data. Já potřebuji jen o pár desítek let mladší...

Zeptám se, co je to za matriky a jak k nim mormoni vůbec přišli? Jsou to všechny jejich matriky z Čech, nebo existují ještě další??


Vypadá to tak, že na webu Mormonů jsou a budou aktualizovány skeny matrik archivů ve kterých se na skenování Mormonu podílí.
Zajímavé je, že ve webových aplikacích Třeboně a Brna nejdou stáhnout celé snímky. U Mormonů bez problémů snímky stáhnete.
Uživatelský avatar
Jan
 
Příspěvky: 694
Registrován: stř srp 09, 2006 20:35
Bydliště: Brno

Příspěvekod duros » pát zář 25, 2009 20:23

Jan píše:.....
Zajímavé je, že ve webových aplikacích Třeboně a Brna nejdou stáhnout celé snímky. U Mormonů bez problémů snímky stáhnete.


Vsimol som si, ze napr. pokial ide o zaznamy imigrantov do USA, maju mormoni odkaz na ellisislandrecords...kde sa samozrejme treba zaregistrovat, snimky sa daju potom prezriet, ale ulozit sa nedaju (jedine nasnimat obrazovku). Holt, americke spolocnosti maju prava inak osetrene, ako my....
Uživatelský avatar
duros
 
Příspěvky: 853
Registrován: pát zář 04, 2009 22:06

Příspěvekod Pavel M. » pát zář 25, 2009 20:24

Takže Mormoni nemají starší nebo jiné matriky, které můžeme nalézt v českých archivech. Když začíná matrika rokem 1688, tak Mormoni starší (jinou) matriku namají?

Promiňte, že se tak ptám, ale tohle mě zajímá. Mají Mormoni nějaké vlastní matriky, nebo jsou na jejich stránce pouze ty, na jejichž skenování se podílejí?
Uživatelský avatar
Pavel M.
 
Příspěvky: 143
Registrován: úte říj 21, 2008 21:52
Bydliště: Zborovice

Příspěvekod duros » pát zář 25, 2009 20:27

Pavel M. píše:Takže Mormoni nemají starší nebo jiné matriky, které můžeme nalézt v českých archivech. Když začíná matrika rokem 1688, tak Mormoni starší (jinou) matriku namají?

Promiňte, že se tak ptám, ale tohle mě zajímá. Mají Mormoni nějaké vlastní matriky, nebo jsou na jejich stránce pouze ty, na jejichž skenování se podílejí?


Mormoni z pohladu svojej ideologie, resp. ich ponatia konverzie na svoju vieru robia to, co robia: snimaju a digitalizuju vsetky dostupne matriky. Pochybujem vsak, ze maju nieco navyse oproti tomu, co najdete v archive.
Uživatelský avatar
duros
 
Příspěvky: 853
Registrován: pát zář 04, 2009 22:06

Příspěvekod Pavel M. » pát zář 25, 2009 20:29

Aha tak teď už to chápu, dělají to tedy pro svoji víru.

No já jsem si říkal, že by třeba měli nějaké jiné než katolické (protestantské) matriky. Ale bude to asi tak, jak to říkáte. Víc materiálů, než mají zemské archivy, mít nemůžou.
Uživatelský avatar
Pavel M.
 
Příspěvky: 143
Registrován: úte říj 21, 2008 21:52
Bydliště: Zborovice

Příspěvekod duros » pát zář 25, 2009 20:34

Pavel M. píše:Aha tak teď už to chápu, dělají to tedy pro svoji víru.

No já jsem si říkal, že by třeba měli nějaké jiné než katolické (protestantské) matriky. Ale bude to asi tak, jak to říkáte. Víc materiálů, než mají zemské archivy, mít nemůžou.


No ale to maju, ale tie najdete aj v nasich archivoch - ci zidovske, evanjelicke, etc.
Uživatelský avatar
duros
 
Příspěvky: 853
Registrován: pát zář 04, 2009 22:06

Příspěvekod Pavel M. » pát zář 25, 2009 20:39

No nevím, mě vždycky nabízeli v archivech katolické matriky, ale to asi proto, že se v současné době pohybuji na konci 18. století a v té době asi ani žádné jiné matriky, než katolické nebyly.

Ale mám takový malý problém, že materiály, které bych potřeboval shořely. Myslíte si, že by třeba někde v archivech mohly mít jejich "evangelické" přepisy?
Uživatelský avatar
Pavel M.
 
Příspěvky: 143
Registrován: úte říj 21, 2008 21:52
Bydliště: Zborovice

Příspěvekod duros » pát zář 25, 2009 20:45

Nie som odbornikom na ceske archivalie, neviem, ako to mala zariadene evanjelicka cirkev, ale kopie matrik, resp. ich druhopisy zacala napr. katolicka cirkev na Slovensku viest neskorsie. V 18. stor. evanjelicka cirkev nemala na ruziach ustlane (aspon na Slovensku), takze by som si dovolil vazne pochybovat o tom, ze by existoval druhopis ich matriky z 18. stor.
Uživatelský avatar
duros
 
Příspěvky: 853
Registrován: pát zář 04, 2009 22:06

Příspěvekod katula » pát zář 25, 2009 21:56

dobry den nahodou mam jsem primo z olomouce a ma cestu do ZA budu tam v utery a stredu(29.a 30.9) takze mi kdyztak napiste co potrebujete a ja se pokusim zjistit co se bude dat. :)
katula
 
Příspěvky: 10
Registrován: pát črc 10, 2009 10:13
Bydliště: olomouc

re

Příspěvekod Pavel M. » úte zář 29, 2009 13:49

Děkuji, poslal jsem Vám soukromou zprávu.
Uživatelský avatar
Pavel M.
 
Příspěvky: 143
Registrován: úte říj 21, 2008 21:52
Bydliště: Zborovice


Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google Adsense [Bot] a 24 návštevníků