Otec nemanželského dítěte - jak zjistit více?

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

Re: Otec nemanželského dítěte - jak zjistit více?

Příspěvekod Zora » úte lis 05, 2013 16:11

Jde pravděpodobně o urozeného nebo váženého občana - Dominus-, nepředpokládám, že by jeho dítě bylo křtěno v tak pozdním věku, spíš se jedná o poznámku, kdy byl vydán opis rodného listu. Naprosto bez záruky, jde pouze o domněnku.

Opakovaný křest se prováděl na Jižní Moravě u tzv habánů, ovšem ti odešli (byli vypuzeni jezuity) z Moravy o mnoho dříve.
Církev katolická zapovídá opakovaný křest, a neumím si vybavit situaci, kdy by bylo nepokřtěné dítě zapsáno do matriky a to bez vysvětlivky, proč ke křtu nedošlo.
Pövolání otce nenasvědčuje ničemu. co by vybočovalo z pozice křesťanství, musel být dobrý katolík, jinak by uvedené funkce nezastával.
Ještě jednou upozorňuji, že jde pouze o moji domněnku.
Z

Z.
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29247
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Otec nemanželského dítěte - jak zjistit více?

Příspěvekod Zora » pát bře 21, 2014 20:53

Nevím, jestli je to ještě aktuální, ale Blížkovice byly podivná obec. Ony byly dvojí Blížkovice - městys a Blížkovice - ves
(Markt - Dorf)
Dnes jsem zcela náhodně našla seznam Blířkovských matrik,
Podívejte se, jestli třeba pro dané období nejsou ještě další matriky.
zhruba str. č. 6
http://actapublica.eu/userdata/inventar_E67_znojmo.pdf
Zora
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29247
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: Otec nemanželského dítěte - jak zjistit více?

Příspěvekod layosh1 » pát bře 21, 2014 22:18

Je to aktuální, stále jsem s tím nepohnul.:-( o Blizkovicich toto vim,dělily se na ves a městečko, matriky jsem prošel všechny,ale nic co by stálo za zmínku jsem nenašel.každopádně díky,že na mě myslíte :-)
Uživatelský avatar
layosh1
 
Příspěvky: 240
Registrován: stř zář 01, 2010 9:17
Bydliště: Znojmo
Oblast pátrání: okresy Znojmo, Třebíč, Jihlava a západní Slovensko - okolí Senice a Skalice

Re: Otec nemanželského dítěte - jak zjistit více?

Příspěvekod Zora » pát bře 21, 2014 22:26

Vím, že jste skoro místní, ale ony nejsou všechny matriky na actapublika, přišla jsem na to až dnes.
Z.
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29247
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Předchozí

Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků