kam zmizel pradědeček

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

Příspěvekod duros » pát zář 18, 2009 10:49

ozana píše:I když plul do Argentiny a ne do USA?


Nie, ellisislandrecords je databaza tych, ktori priplavali do USA (vid ostrov Ellis Island - muzeum pristahovalcov pod sochou slobody). Ti, ktori priplavali do Argentiny, su tazsie hladatelni. Moji predkovia napr. isli z Hamburgu a tieto zoznamy su sice na ancestry.com, ale pristupne len po zaplateni poplatku, alebo napisat do Argentiny na http://www.cemla.com, odkial od Vas tiez pytaju nemale peniaze...
Uživatelský avatar
duros
 
Příspěvky: 853
Registrován: pát zář 04, 2009 22:06

Příspěvekod bursica.d » pát zář 18, 2009 11:47

ozana píše:I když plul do Argentiny a ne do USA?


Durko, na to by se přišlo v seznamu pasažérů z Brém - poku by ovšem vyplul z Brém. Já jsem v Brémách (seznamech) našla jak příbuzné kteří pluli do Ameriky, tak i příbuzné, kteří pluli do Argentiny.
V Argentině jsem se nedopátrala ničeho, ani jsem pořádně nenašla solidní genealogické stránky; jen stránky imigračníího oddělení, ale žádné seznamy tam nebyly. Ani Mormoni toho moc nemají. :(
Uživatelský avatar
bursica.d
 
Příspěvky: 525
Registrován: pát čer 27, 2008 16:16

Příspěvekod duros » pát zář 18, 2009 12:20

bursica.d píše:...
Durko, na to by se přišlo v seznamu pasažérů z Brém - poku by ovšem vyplul z Brém. Já jsem v Brémách (seznamech) našla jak příbuzné kteří pluli do Ameriky, tak i příbuzné, kteří pluli do Argentiny.
V Argentině jsem se nedopátrala ničeho, ani jsem pořádně nenašla solidní genealogické stránky; jen stránky imigračníího oddělení, ale žádné seznamy tam nebyly. Ani Mormoni toho moc nemají. :(


Otazka ozanu vsak smerovala k tejto predoslej poznamke:
bursica.d píše:....Při troše štěstí můžete na
http://ellisislandrecords.org/ vidět imigrační certifikát svého vzdáleného předka, originální lodní senam s cílem jeho cesty "za velkou louží", t.j. adresu kam cestoval i adresu nejbližších příbuzných které zanechal doma. Dokonce se můžete mnoho dozvědět i o tom jak příbuzný vypadal.

No a tak si myslim, ze toto v pasazierskych zoznamoch z Brem asi nenajde, ci?
Uživatelský avatar
duros
 
Příspěvky: 853
Registrován: pát zář 04, 2009 22:06

Příspěvekod bursica.d » pát zář 18, 2009 12:56

ozana píše:I když plul do Argentiny a ne do USA?


Záznamy na Ellisislandrecords.org jsou jen pro přistěhovalce do USA. Ještě tam jsou seznamy lidí, kteří zemřeli v karanténě. Jestliže by předkové měli USA jako "přestupní stanici", pak by je snad bylo možné najít.
Uživatelský avatar
bursica.d
 
Příspěvky: 525
Registrován: pát čer 27, 2008 16:16

Předchozí

Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 14 návštevníků