Chybějící údaje

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

Chybějící údaje

Příspěvekod Anna » sob zář 05, 2009 14:23

U zápisu o narození mého předka je u jeho otce uvedeno pouze jeho jméno a dokmář z čp.
Záznamy o narození nebo sňatku tohoto "otce" se mi nedaří vůbec najít!
U zápisů o narození dalších sourozenců (tedy dalších dětí tohoto "otce" - celkem 6 dětí) je zase uvedeno jen jeho jméno, kdežto u matky jsou údaje až k jejímu dědečkovi.
Našla jsem i další předky-jmenovce z této lokality, ale nemohu se nikde napojit. Všichni mají v záznamech odkaz na otce a matku.

Co může znamenat, že další údaje u otce chybí? Že by neměl rodiče nebo pocházel úplně z jiné lokality? Poraďte, už jsem prolezla matriky křížem krážem a nevím jak dál. :shock:
Anna
 
Příspěvky: 151
Registrován: úte bře 06, 2007 11:04
Bydliště: Teplice

Příspěvekod Petr.1965 » sob zář 05, 2009 16:19

Zdravím Vás!
A co takhle zkusit něco nalézt v okresním archivu ? Nevím, o jaké jde roky, ale ve sčítacích operátech jsem našel i data a místa narození předků. Záleží, jestli se operáty dochovaly - to Vám určitě v archivu povědí. Druhý příklad - v matrice v zápisu o sňatku ( 1770) byla nevěsta zapsána bez jména i příjmení, jen dcera po Matějovi. U narozených dětí zapsána jen matka Anna - ale odkud, čí byla za svobodna, nic. A ejhle. V okresním archivu ve fondu příslušné fary se dochovala kniha snubních protokolů z těchto let a tam bylo napsáno jméno i příjmení nevěsty i odkud byla - a bylo vyhráno ! Určitě bych zkusil ten archiv. Některé archivy mají seznam fondů na netu ( Hradec Králové, Pardubice,...). Petr.
Uživatelský avatar
Petr.1965
 
Příspěvky: 202
Registrován: sob pro 13, 2008 12:44
Bydliště: Nový Bydžov


Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků