Soupis poddaných

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

Soupis poddaných

Příspěvekod Niogaza » stř zář 25, 2013 9:38

Dobrý den, nechal jsem si tady od paní Lázničkové z fóra zjistit, kde bych našel mého předka Jana Kredu z Počátek u Chotěboře v soupisu poddaných. V seznamu je u jeho jména uvedeno - kraj Čáslavský, list I, díl 57. Soupis poddaných pro Čáslavsko jsem si sehnal, ale jméno Kreda, jak je uvedeno v rejstříku nikde není. Mám celou dobu za to, že Počátky u Chotěboře je spíš Chrudimsko nebo Havlíčkobrodsko než Čáslav, ale v rejstříku je uvedeno z nějakého důvodu Čáslavsko... Takže teď netuším kde ho mám vlastně hledat. Poradí mi někdo, případně mohl bych poprosit někoho kdo má příslušný soupis poddaných o přečtení záznamu co měl za rodinu? Děkuji!
Niogaza
 
Příspěvky: 103
Registrován: pát dub 05, 2013 22:41

Re: Soupis poddaných

Příspěvekod Semik » stř zář 25, 2013 15:37

Počátky u Chotěboře patřívaly ke Žďárskému klášteru. Nevím, zda i po 30leté válce. Pak se dostaly pod Rozsochatecké panství. To byl skutečně Čáslavský kraj.
Semik
 
Příspěvky: 413
Registrován: ned říj 23, 2011 22:20
Oblast pátrání: Smrdov
Sázavka
Ovesná Lhota
Bačkov
Leština u Světlé

Re: Soupis poddaných

Příspěvekod Niogaza » stř zář 25, 2013 16:03

kdyby to byl skutečně čáslavský kraj tou dobou, tak ale nechápu, proč ho nemohu najít, když je v rejstříku jmen. ví někdo co znamená to list I, díl 57?
Niogaza
 
Příspěvky: 103
Registrován: pát dub 05, 2013 22:41

Re: Soupis poddaných

Příspěvekod Mirra » pát bře 20, 2015 10:14

Ten údaj kraj Čáslavský, list I, díl 57 není ze soupisu poddaných, ale z Generálního rejstříku berní ruly
Pokud máte zájem o bližší údaje, tak prosím do SZ.
Mirra
 
Příspěvky: 541
Registrován: sob lis 18, 2006 14:44


Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 39 návštevníků