VYŘEŠENO manželky Tobiáše Bělíka

Kdo co neví a chtěl by vědět, může sem napsat a doufat, že mu někdo odpoví.

Re: VYŘEŠENO manželky Tobiáše Bělíka

Příspěvekod Mošna » pát pro 10, 2021 13:08

Právě proto uvádím, že jsem "amatér", ale stejně se snažím přijít s nějakým názorem, či radou, která vychází z mých zjištění. Může pomoci, ale nemusí. Kdybych byl opravdu znalcem archiválií v daném místě, tak to poradím přesně. Nejsem. A jen musím podotknout, že tady asi nějaký opravdový znalec těchto archiválií asi není, nebo neradí. Všechno bohužel končí u Berní ruly, která je ve svých přepisech celkem snadno dostupná.

A ještě taky k těm jménům - přesně jak píšete, máme tu ty klasická jména. Marie Magdalena a Marie Anna (i ve formě Mariana). Jak už jsem psal, já mám v rodomenu i dvojí rozdílná jména. Například Alžběta Barbora. Alžběta normální jméno, Barbora po kmotře. Následně v zápisech používána obě jména bez nějakého systému. Byla to asi období (???), kdy to bylo zvykem, protože se nejedná o šlechtu. A nebo o zvyk zapisovatele. Koneckonců i já mám dvě jména, přestože používám jen to "občanské".

Ale zase poznamenávám, že se u mne nejdná o sedmnácté století, ale o pozdější dobu. Takže to nemusí být k problému relevantní.
Mošna
 
Příspěvky: 277
Registrován: stř bře 08, 2017 11:15
Oblast pátrání: Středočeský kraj

Re: VYŘEŠENO manželky Tobiáše Bělíka

Příspěvekod Zora » pát pro 10, 2021 13:12

Pokud máte potřebu cokoliv ze svých zkušeností popsat, rozhodně uvítáme, ale otevřete si vlastní příspěvek v jiné vhodné sekci.
Tady kolegovi jen znepřehledňujeme jeho dotaz Vy svými postřehy, já pak s vysvětlivkami..
Píšete o věcech, faktech a dobách s jeho příspěvkem naprosto nesouvisejícími.
Z
Uživatelský avatar
Zora
 
Příspěvky: 29357
Registrován: čtv kvě 31, 2012 14:01
Bydliště: Ivančice
Oblast pátrání: Ivančice a okolí, Brno-Zábrdovice, jižně od Brna, Tišnovsko, Vysočina-Žďár, Křižanov, Velkobítešsko, Náměšťsko, z části Třebíč, mlynářské rody na řekách Jihlava, Oslava, matriky Rakousko z části

Re: VYŘEŠENO manželky Tobiáše Bělíka

Příspěvekod Mošna » pát pro 10, 2021 14:26

Hluboce se omlouvám, že jsem si dovolil něco napsat. Když to teda "naprosto nesouvisí" podle Vás.
Nemám potřebu se dohadovat.
Hezký den.
Mošna
 
Příspěvky: 277
Registrován: stř bře 08, 2017 11:15
Oblast pátrání: Středočeský kraj

Předchozí

Zpět na Otázky a odpovědi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků